בלוג

בעלי טורים מתחו ביקורת קשה על ארגונים אסלאמיים ששללו משירין אבו עאקלה את התואר שהידה

בעלי טורים ערביים יצאו נגד תנועות אסלאמיות שלא התייחסו למותה של שירין אבו עאקלה בצורה ראויה רק משום היותה נוצריה. בעל טור עיראקי – פארוק יוסף – כתב כי "הוויכוח סביב שירין משקף התדרדרות איומה ברמה האנושית והיעדר כל רגש לאומי מצד מטיפי האסלאם הפוליטי." לדעתו, הבעיה הפלסטינית הייתה בעבר נושא לאומי ולא דתי ולאהמשך לקרוא "בעלי טורים מתחו ביקורת קשה על ארגונים אסלאמיים ששללו משירין אבו עאקלה את התואר שהידה"

מפגינים באיראן עקב ביטול סובסידיות למוצרי יסוד: "מוות לח'מנאי ולראיסי"

בימים האחרונים מתקיימות הפגנות במקומות שונים באיראן במחאה על כך שהמשטר ייקר את מחירי הקמח והלחם ומוצרים נוספים באופן ניכר. התייקרות מוצרי היסוד[1] המחאה החלה לאחר שהממשלה צמצמה את הסובסידיה לקמח מיובא דבר שהביא לעליית מחירים בשיעור של 300 אחוזים למוצרי מזון המתבססים על קמח. כל זה בשעה ששיעור האינפלציה באיראן מגיע ל-40 אחוזים ויותרהמשך לקרוא "מפגינים באיראן עקב ביטול סובסידיות למוצרי יסוד: "מוות לח'מנאי ולראיסי""

סגן מפכ"ל משטרת אבו דבי מטיל ספק באמינות הטענה שישראל אחראית למותה של העיתונאית מאל-ג'זירה

עוד לפני שבוצעה חקירה של מות העיתונאית של אל-ג'זירה – שירין אבו עאקלה – בג'נין ולפני שידוע אם נורתה ע"י חמושים פלסטינים או ע"י כוחות צה"ל, אף שלפי סימנים רבים נראה שהירי בוצע ע"י פלסטינים, מתנהל בתקשורת הערבית וביחוד הפלסטינית מסע של התקפות וגינויים והאשמות כלפי ישראל שהיא "הוציאה להורג" את העיתונאית. גם הנשיאות הפלסטיניתהמשך לקרוא "סגן מפכ"ל משטרת אבו דבי מטיל ספק באמינות הטענה שישראל אחראית למותה של העיתונאית מאל-ג'זירה"

הרשות הפלסטינית מבהירה כי לא תאפשר לאיראן לחדור לרמאללה כפי שחדרה לעזה

פאדי עיד, פרשן פוליטי לענייני המזה"ת וצפון אפריקה, כתב מאמר באתר אילאף על ההתנגדות של הרשות הפלסטינית לחדירה איראנית לרמאללה ולפת"ח. להלן עיקרי הכתבה: פאדי עיד[1] "איראן פעלה רבות לחדור מבחינה מדינית וביטחונית לרמאללה ולתוך מסדרונות תנועת פת"ח במתכונת שעשתה בעזה אולם כל ניסיון איראני כזה טורפד ע"י הרשות הפלסטינית. אחד הביטויים לכך הוא הביקורתהמשך לקרוא "הרשות הפלסטינית מבהירה כי לא תאפשר לאיראן לחדור לרמאללה כפי שחדרה לעזה"

בעל טור פלסטיני: חמאס מנצלת את ההסלמה כדי לחפות על כישלונה בניהול עזה

בעל טור פלסטיני פאדל אל-מנאצפה כתב במאמרו ביומון האמירויות אל-ערב על כך שחמאס "מנצלת את ההסלמה כדי לחפות על כישלונה". להלן עיקרי המאמר: פאדל אל-מנאצפה[1] "הצהרותיו של חבר הלשכה המדינית של חמאס – זאהר ג'בארין – על כך שחמאס הודיעה לישראל באמצעות מתווכים מה הם הקווים האדומים שלה בכל הנוגע להסלמה בירושלים, התקבלו בלגלוג ובכעסהמשך לקרוא "בעל טור פלסטיני: חמאס מנצלת את ההסלמה כדי לחפות על כישלונה בניהול עזה"

עבאס גינה את הפיגוע באלעד, והפלגים האופוזיציוניים כולל פלגי אש"פ בירכו עליו

בעקבות הפיגוע באלעד גינה יו"ר הרשות הפלסטינית – מחמוד עבאס – רצח אזרחים ישראלים והדגיש כי רצח אזרחים פלסטינים וישראלים יוביל רק להתדרדרות המצב בשעה שכולם פועלים להשיג יציבות ולמנוע הסלמה. במקביל הזהיר עבאס מפני "ניצול התקרית המגונה להתקפות ולתגובות נגד עמנו הפלסטיני ע"י המתנחלים ואחרים." הוא גינה שוב את "ההתקפות המתמשכות נגד עמנו והמקומותהמשך לקרוא "עבאס גינה את הפיגוע באלעד, והפלגים האופוזיציוניים כולל פלגי אש"פ בירכו עליו"

התגברות המתיחות העדתית בלבנון לקראת הבחירות. מורת רוח מדברי איש דת שיעי נגד הנוצרים

איש דת שיעי בלבנון – נזיר ג'שי – עורר סערה כאשר אמר בדרשה שנשא: "מי שרוצה לראות את בנותיו על חוף הים בג'וניה שיבחר בהם [בנוצרים] ומי שרוצה לראות את בניו בבתי הבושת ומאורות הסמים שיבחר בהם." השיח' השיעי ג'שי[1] השרה הלבנונית לשעבר – נדא בוסתאני – גינתה את "דבריו המשפילים של השיח' המזויף. אנוהמשך לקרוא "התגברות המתיחות העדתית בלבנון לקראת הבחירות. מורת רוח מדברי איש דת שיעי נגד הנוצרים"

שר לשעבר ברשות הפלסטינית: דברי יחיא אל-סנואר הסבו נזק אסטרטגי לפלסטינים

שר לשעבר ברשות הפלסטינית – חסן עצפור – כתב במאמר המערכת שלו באתר "אמד" ביקורת נוקבת על נאומו של ראש תנועת חמאס בעזה – יחיא אל-סנואר וקרא לתנועת חמאס לחזור בה מאמירותיו של אל-סנואר שהיו בבחינת טעות אסטרטגית אחת גדולה. להלן עיקרי ביקורתו: יחיא אל-סנואר[1] "מתן היבט דתי לסכסוך הוא חריגה ממהות תנועת השחרור הלאומיתהמשך לקרוא "שר לשעבר ברשות הפלסטינית: דברי יחיא אל-סנואר הסבו נזק אסטרטגי לפלסטינים"

המיליציות החות'יות שוללות חופש פולחן ומאלצות נשים לעבור שטיפת מוח לגבי רעיונות חומיניסטיים

המיליצות החות'יות אינן מסתפקות ברדיפתן המאורגנת את מקומות הפולחן ואת הגברים המבקרים בהם שבאה לביטוי במניעת קיום התפילות בערים שבהם החות'ים שולטים. בעת האחרונה הרחיבו אנשי המיליציות את פעילותם השרירותית גם כלפי בתי תפילה של נשים בכמה שכונות בצנעא הבירה ובמקומות נוספים. גדודי הנשים החות'יות[1] מקורות בצנעא מסרו ליומון "אל-שרק אל-אוסט" שגדודי הביטחון החות'יים שלהמשך לקרוא "המיליציות החות'יות שוללות חופש פולחן ומאלצות נשים לעבור שטיפת מוח לגבי רעיונות חומיניסטיים"

התנקשות במפקד בכיר במשמרות המהפכה האיראניים; מחאת מורים נרחבת בעשרות ערים באיראן

מעצר חשודים בשיתוף פעולה עם המוסד איראן עצרה שלושה אנשים במחוז סיסטאן-בלוח'סטן בחשד שקיימו קשר עם ארגון המודיעין הישראלי – המוסד – והיו מעורבים בפרסום מסמכים סודיים. לפי "אל-שרק אל-אוסט", בדרך כלל שלטונות איראן עוצרים אנשים הקשורים לגורמי המודיעין של מדינות זרות ובייחוד ישראל וארה"ב ויש הסבורים שהסיבה לכך היא שאיראן רוצה להיפטר מאופוזיציונרים פוליטיים,המשך לקרוא "התנקשות במפקד בכיר במשמרות המהפכה האיראניים; מחאת מורים נרחבת בעשרות ערים באיראן"

טוען…

משהו השתבש. יש לרענן את העמוד ו/או לנסות שוב.


למעקב אחר הבלוג שלי

לקבלת תוכן חדש ישירות לתיבת האימייל.

%d בלוגרים אהבו את זה: