בלוג

נסראללה: נתערב במו"מ על שרטוט הגבול הימי אם נראה שיש סכנה לזכויות של לבנון

ארה"ב חידשה בעת האחרונה את המאמצים להניע את המו"מ בין ישראל ללבנון בנושא שרטוט הגבול הימי בין שתי המדינות. השיחות הופסקו בשנת 2020 לאחר 5 סבבים בשל דרישת לבנון לקבל שטחים נוספים מעבר ל-860 קמ"ר השנויים במחלוקת. בעת האחרונה לבנון חזרה בה מדרישתה תוך הסכמה לחזור להסכם המסגרת שעליו הודיע יו"ר הפרלמנט בלבנון – נביההמשך לקרוא "נסראללה: נתערב במו"מ על שרטוט הגבול הימי אם נראה שיש סכנה לזכויות של לבנון"

לבנון ועיראק – אי קבלת עקרון הפרדת הרשויות ואי קבלת תוצאות הבחירות בטענה שזויפו

אליאס חרפוש, בעל טור ביומון הסעודי "אל-שרק אל-אוסט" כתב במאמרו היום (22 באוקטובר) כיצד בלבנון ובעיראק בעלי הברית של איראן אינם מכבדים את השלטון ואת ריבונותו ולא את כללי הדמוקרטיה. [1] חזבאללה הלבנוני יוצא נגד מערכת המשפט וחותר לפסול את השופט שמונה לחקור את פיצוץ נמל ביירות, ואילו חזבאללה העיראקי קורא להעמיד לדין את ראשהמשך לקרוא "לבנון ועיראק – אי קבלת עקרון הפרדת הרשויות ואי קבלת תוצאות הבחירות בטענה שזויפו"

ארה"ב מציעה פרס כספי על ראשם של מבוקשי חזבאללה

ארה"ב הכריזה על פרס כספי של 5 מיליון דולר למי שיביא מידע על שני בכירים בחזבאללה שפעילים שלו נמצאים בתימן, בסוריה ובעיראק. משרד החוץ האמריקני פרסם את תמונתו של הטרוריסט הית'ם עלי טבטבאי – מפקד בחזבאללה – שסייע לערעור היציבות באזור והוא פועל כמפקד כוחות מיוחדים בתימן ובסוריה כמוציא לפועל את תוכניות הארגון. האיש סווגהמשך לקרוא "ארה"ב מציעה פרס כספי על ראשם של מבוקשי חזבאללה"

התנועה להחרמת ישראל – BDS: השתתפות הרש"פ ב"אקספו דוביי" אינה מייצגת את העם הפלסטיני

התנועה להחרמת ישראל – – BDS פרסמה היום (20.10.2021) הודעה ובה נאמר כי "לאור הניסיונות של כמה גורמים המשתתפים ביריד 'אקספו דוביי', שהוא בעצם מבטא נרמול, לנצל את קיומו של אגף פלסטיני ביריד להצדיק את עמדתם ולתקוף את הקריאות להחרים את היריד, מדגישה תנועת BDS כי הגורם שארגן את האגף המשתתף ביריד הנרמול תחת השםהמשך לקרוא "התנועה להחרמת ישראל – BDS: השתתפות הרש"פ ב"אקספו דוביי" אינה מייצגת את העם הפלסטיני"

מחאה בכווית על אי ביצוע החוקים שנועדו להגן על נשים שעברו אלימות

ב-17 באוקטובר פרסם יומון אל-ערב (אמירויות) כתבה על מחאת נשים בכווית נגד האלימות במשפחה ובייחוד "רצח כבוד" ונגד השלטונות שאינם מיישמים את החוקים שנועדו להגן על הנשים ולהרתיע פגיעה בהן. נשים מוכות בכווית[1] להלן עיקרי הכתבה[2]: "חוק ההגנה מפני אלימות במשפחה שאושר במועצת האומה של כווית באוגוסט 2020 לא הצליח להעניק הגנה לנשים משום שסעיפיהמשך לקרוא "מחאה בכווית על אי ביצוע החוקים שנועדו להגן על נשים שעברו אלימות"

המהלומות שסוריה והאיראנים סופגים מצד ישראל ודאעש

חיסול מנהל ענייני הגולן בלשכת ממשלת סוריה סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" דיווחה כי ישראל חיסלה אתמול (16 באוקטובר) את האסיר הסורי המשוחרר מדחת אל-צאלח בכפר עין אל-תינה במחוז אל-קוניטרה. יש גרסה שהוא נהרג סמוך לביתו ואילו מקורות מקומיים מסרו כי האיש חוסל בירי צלף כאשר היה במרפסת ביתו, כנראה משום שישראל חשדה שהוא מעורב בפעילותהמשך לקרוא "המהלומות שסוריה והאיראנים סופגים מצד ישראל ודאעש"

החרמת זמרת לבנונית בעיראק משום שמתחה ביקורת על חזבאללה

הזמרת הלבנונית אליסה מתחה באחרונה ביקורת על חזבאללה הלבנוני ובייחוד לאחר הבאת הדלק מאיראן ללבנון תוך שהיא משמיעה עמדות דומות לאלה של סעודיה ובעלות בריתה ומפלגת כח"ל בראשות סמיר ג'עג'ע. הזמרת אליסה[1] בתגובה נשמעו קולות בציבור העיראקי שקראו לא להשתתף בהופעה של אליסה האמורה להתקיים ב-22 באוקטובר בגלל הביקורת שלה על חזבאללה. אחרים הביעו התנגדותהמשך לקרוא "החרמת זמרת לבנונית בעיראק משום שמתחה ביקורת על חזבאללה"

היום בחירות לפרלמנט בעיראק

היום 10 באוקטובר 2021 מתקיימות הבחירות לפרלמנט בעיראק – חצי שנה לפני המועד – עקב המחאות של העם העיראקי ודרישתו להקדים את הבחירות. בבחירות משתתפות 167 מפלגות ומתמודדים 3240 מועמדים על 39 מושבים בפרלמנט. מספר תושבי עיראק שיש להם זכות בחירה הוא  23,986,741 וראש ממשלת עיראק – מוצטפא אל-כאזמי – הבטיח לפקח אישית על הבחירותהמשך לקרוא "היום בחירות לפרלמנט בעיראק"

קריאות ליו"ר הרשות הפלסטינית להתפטר לאחר שהציע חלופות לפתרון שתי המדינות

בעקבות החלופות שהציע יו"ר הרשות הפלסטינית – מחמוד עבאס – לפתרון שתי המדינות בנאומו באו"ם מתחו עליו אישים פלסטיניים ובעלי טורים ערביים ביקורת וטענו כי הוא נכשל בדרכו וכי החלופות שהוא מציע אינן רציניות ובעקבות זאת קראו לו להתפטר מתפקידו. להלן מבחר תגובות לחלופות שהציע עבאס:  בסאם אבו שריף, יועצו של יו"ר הרש"פ לשעבר יאסרהמשך לקרוא "קריאות ליו"ר הרשות הפלסטינית להתפטר לאחר שהציע חלופות לפתרון שתי המדינות"

מחלוקות בין הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ומשמרות המהפכה האיראניים

בעת האחרונה אנו עדים למתיחות מסוימת בין משמרות המהפכה האיראניים לבין תנועת הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני על רקע המחלוקת סביב הגדרת תפקידן של המיליציות המופעלות ע"י איראן באזורים שונים במזה"ת. הכל החל בהתבטאויותו של הגנרל האיראני ר'לאם עלי רשיד, בכיר במשמרות המהפכה האיראניים, שאמר כי "ההתנגדות הפלסטינית בעזה היא בעיקרה נועדה להגן על איראן וכי תנועתהמשך לקרוא "מחלוקות בין הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ומשמרות המהפכה האיראניים"

טוען…

משהו השתבש. יש לרענן את העמוד ו/או לנסות שוב.


למעקב אחר הבלוג שלי

לקבלת תוכן חדש ישירות לתיבת האימייל.

%d בלוגרים אהבו את זה: