בלוג

שר לשעבר ברש"פ: התושבים בעזה מייחלים לשוב למצב ששרר לפני המערכה האחרונה

השר לשעבר ברשות הפלסטינית – אשרף אל-עג'רמי – עשה במאמרו חשבון נפש לגבי מצבם של הפלסטינים ולגבי הסתירה בין הצהרות הניצחון של עזה במערכה האחרונה לבין העובדה שלא חל שיפור במצב אלא דווקא חלה הרעה במצבם של תושבי רצועת עזה. אשרף אל-עג'רמי[1] להלן עיקרי המאמר: "מאז פינוי רצועת עזה בשנת 2005 ועד היום פרצו בעזההמשך לקרוא "שר לשעבר ברש"פ: התושבים בעזה מייחלים לשוב למצב ששרר לפני המערכה האחרונה"

העורך לשעבר של היומון "אל-שרק אל-אוסט": נפל המעוז האחרון של האחים המוסלמים

עורך היומון "אל-שרק אל-אוסט" לשעבר – עבד אל-רחמן אל-ראשד – כתב מאמר שכותרתו: " נפילת המעוז האחרון של האחים המוסלמים" לאור ההתפתחויות האחרונות בתוניסיה שם נוטרלה תנועת "אל-נהדה" של "האחים המוסלמים" בהחלטת הנשיא להשעות את עבודת הפרלמנט ולהדיח את ראש הממשלה. להלן עיקרי המאמר: "נראה שנסגרו הדלתות בפני ארגון 'האחים המוסלמים' ואפילו בירתו החליפית אסטנבולהמשך לקרוא "העורך לשעבר של היומון "אל-שרק אל-אוסט": נפל המעוז האחרון של האחים המוסלמים"

נשיא תוניסיה נענה לקריאות המפגינים: הוא השעה את עבודת הפרלמנט ופיטר את ראש הממשלה

בעקבות המחאה שפרצה בתוניסיה בימים האחרונים החליט נשיא תוניסיה – קיס סעי -ד אתמול, 25 ביולי, בישיבת חירום להשעות את עבודת הפרלמנט ולשחרר את ראש הממשלה – השאם אל-משישי -מתפקידו. הוא הבהיר כי החוקה אינה מתירה לפזר את הפרלמנט אך היא גם אינה מונעת את השעיית פעילותו. הוא הסתמך בסעיף 80 בחוקה המאפשר השעיה במצביהמשך לקרוא "נשיא תוניסיה נענה לקריאות המפגינים: הוא השעה את עבודת הפרלמנט ופיטר את ראש הממשלה"

ביקורת קשה על אשת ציבור ירדנית משום שהביעה התנגדות לאופן שחיטת הכבשים בחג הקרבן

חברת הוועדה המלכותית לרפורמה פוליטית בירדן – ופאא' אל-ח'דרא – פרסמה בפייסבוק הודעה שעוררה ויכוח נרחב בירדן וכך כתבה: "הקרבת קרבנות בחג הקרבן אינה מוצדקת והאסלאם חף מהטקס הזה. המעשה מנוגד למידות הרחמים והחמלה." ופאא' אל-ח'דרא[1] יו"ר הוועדה וראש ממשלת ירדן לשעבר – סמיר אל-רפאעי – קרא לחברי הוועדה לנהוג לפי הכללים בשעת העברת מסריםהמשך לקרוא "ביקורת קשה על אשת ציבור ירדנית משום שהביעה התנגדות לאופן שחיטת הכבשים בחג הקרבן"

הדמיון בהתנקשויות בלבנון ובעיראק: אי התמודדות עם הגורמים הנותנים חסות לרוצחים

פארס ח'שאן כתב במאמרו ביומון הלבנוני "אל-נהאר" על הדמיון הרב בנושא ההתנקשויות בלבנון ובעיראק: לבנונים רבים עקבו אחר כל מה שקשור להודעת השלטונות העיראקיים בדבר מעצרו של קצין המשטרה העיראקי – אחמד אל-כנאני – בחשד לחיסולו של הפעיל האשם אל-האשמי ב-6 ביולי 2020 מול ביתו בבגדאד. המעקב הזה לא נעשה רק מתוך סקרנות אלא מתוךהמשך לקרוא "הדמיון בהתנקשויות בלבנון ובעיראק: אי התמודדות עם הגורמים הנותנים חסות לרוצחים"

בעל טור לבנוני: קשה מאוד עד בלתי אפשרי להתגבר על האסון בלבנון

ב-21 ביולי פרסם היומון הסעודי "אל-שרק אל-אוסט" את מאמרו של בעל הטור הלבנוני חאזם צאר'יה שבו הוא מסביר מדוע מה שעובר על לבנון הוא נכבה (אסון). להלן תרגום עיקרי המאמר: חאזם צאריה[1] "ערביי המאה ה-20 לקחו שני מושגים מן הטבע והביאו אותם אל הפוליטיקה והחברה: "הנכבה" [האסון] המתארת את הקמת ישראל ב-1948 ו"הנכסה" [המחלה] המתארתהמשך לקרוא "בעל טור לבנוני: קשה מאוד עד בלתי אפשרי להתגבר על האסון בלבנון"

אסלאמיזציה מצד תנועת טאלבאן

לפני הפלת שלטון טאלבאן בשנת 2001 ע"י הקואליציה הבין-לאומית בראשות ארה"ב כפתה התנועה את תפיסתה הקיצונית והנהיגה את השריעה האסלאמית, כלומר איסור משחקים ומוזיקה, תמונות וטלוויזיה, גדיעת ידי גנבים והוצאה להורג של רוצחים בכיכרות העיר ורצח הומוסקסואלים. כמו כן מנעו מנשים לעבוד או לצאת ללא מלווה, ועל נערות נאסר ללכת לבית הספר. נשים הואשמו בניאוףהמשך לקרוא "אסלאמיזציה מצד תנועת טאלבאן"

היומון הסעודי עוכאז: אחמד ג'בריל היה המנהיג הפלסטיני הגרוע בהיותו מכונת הרג פלסטינים

מוחמד אל-סאעד כתב בעיתון הסעודי "עוכאז" מאמר על אודות אחמד ג'בריל, מזכ"ל ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין – המפקדה הכללית (להבדיל מהחזית העממית לשחרור פלסטין – חז"ע בראשות אחמד סעדאת),שהלך לעולמו בשבוע שעבר. כותרת המאמר: "אחמד ג'בריל – מכונת הרג פלסטינים." הכותב מתח ביקורת קשה ביותר על ג'בריל וטען כי הוא תפס כותרות בזירה הפלסטיניתהמשך לקרוא "היומון הסעודי עוכאז: אחמד ג'בריל היה המנהיג הפלסטיני הגרוע בהיותו מכונת הרג פלסטינים"

סוכלה מזימה איראנית לחטוף אזרחית אמריקנית איראנית

ארה"ב חשפה מזימה של איראן לחטוף עיתונאית אמריקנית ממוצא איראני – פעילה בתחום זכויות האדם. אנשי התביעה בארה"ב מסרו כי העיתונאית מסיח עלי נג'אד, שעובדת עבור הרדיו הפרסי ב"קול אמריקה" במימון ארה"ב, הכעיסה את איראן בביקורות הארסיות שלה  על חוקי כפיית עטיית רעלה באיראן. סמיח עזבה את איראן בשנת 2009, ובסוף שנת 2020 קיבלה עצההמשך לקרוא "סוכלה מזימה איראנית לחטוף אזרחית אמריקנית איראנית"

בכירי תנועת חמאס מסיתים לעימותים ולפיגועים ב"הגנה" על מסגד אל-אקצא

בכירי חמאס והרש"פ יצאו נגד עליית המתפללים להר הבית לרגל תשעה באב וייחסו לישראל כוונות לערוך שינויים בכל הקשור למסגד אל-אקצא. בכירי חמאס קראו לגיוס כללי של הפלסטינים לעלות לירושלים ולהגן על מסגד אל-אקצא בכל האמצעים. הם גם התפארו בפיגועים שעשו מחבלים בירושלים ובמסגד אל-אקצא שבהם נרצחו ישראלים והביעו גאווה בכל מי שינסה לחקות אותםהמשך לקרוא "בכירי תנועת חמאס מסיתים לעימותים ולפיגועים ב"הגנה" על מסגד אל-אקצא"

טוען…

משהו השתבש. יש לרענן את העמוד ו/או לנסות שוב.


למעקב אחר הבלוג שלי

לקבלת תוכן חדש ישירות לתיבת האימייל.

%d בלוגרים אהבו את זה: