הידוק שיתוף הפעולה בין חמאס לג'יהאד האסלאמי ודברי שבח להסלמת הפיגועים

אתמול (18 בדצמבר 2021) סיכמו תנועות חמאס והג'יהאד האסלאמי על שורה של צעדים לחיזוק ההתנגדות ולהידוק שיתוף הפעולה בין הזרועות הצבאיות שלהן.

פגישת חמאס והג'יהאד האסלאמי[1]

חמאס וגא"פ בירכו את האסירים ואת האסירות ובייחוד את העציר המנהלי השובת רעב – השאם אבו הואש. שתי התנועות שיבחו את הסלמת הפיגועים בגדה המערבית ובמזרח ירושלים והביעו תמיכה מלאה "בפעולות ההקרבה על כל סוגיהן" .

בפגישה הובעה הערכה רבה לכך שהוקמו ועדות התנגדות עממיות שתפקידן לצאת נגד "התקפות מצד המתנחלים וחיילי ישראל". חמאס והג'יהאד האסלאמי הביעו תמיכה מלאה בצעד הזה וקראו לכולם להצטרף לכל סוגי ההתנגדות.

בגילוי הדעת שנכתב גינו שתי התנועות את מעשי הרשות הפלסטינית התוקפת תהלוכות קבלת פנים לאסירים משוחררים ולוויות של שהידים. כמו כן  יצאו נגד המעצרים שמבצעת הרשות הפלסטינית כלפי פעילים [של האופוזיציה], אסירים משוחררים ועיתונאים. משתתפי הפגישה גינו בתוקף את דרכם של הרשות הפלסטינית ומנגנוני הביטחון הפלסטינים שפועלים כדי לרצות את ישראל על חשבון האחדות הפלסטינית.

חמאס והג'יהאד האסלאמי גינו את הירי במחנה הפליטים אל-בורג' אל-שמאלי שממנו נהרגו שלושה אנשי חמאס. שתי התנועות הדגישו כי ההתנגדות היא בראש סדר העדיפויות ומנהיגיהן פועלים לחיזוקה ולפיתוחה.

שתי התנועות קידמו בברכה את הסידורים המיוחדים לקראת תרגיל מתוכנן של חדר המבצעים המשותף לפלגי ההתנגדות בהשתתפות היחידות הלוחמות של זרועות ההתנגדות ברצועת עזה. "זאת במסגרת הכנות להתמודד עם איומי ישראל".

חמאס והג'יהאד האסלאמי התייחסו בחיוב ליוזמת אלג'יריה לארח דיאלוג לאומי פלסטיני בתחומה וציינו כי האחדות הלאומית באה לידי ביטוי "בזירת העימות והיציאה נגד התוקפנות הציונית." הן הדגישו כי מה שנדרש הוא  הקמת הנהגה לאומית שתיקח על עצמה את האחריות להתנגדות מול ההתנחלויות, הייהוד, האיומים והסכנות כלפי הנושא הפלסטיני… ההתנגדות ערנית מאוד לגבי המתרחש והיא לא תאפשר מקח וממכר בנושא הזכויות של הפלסטינים וגם לא ויתורים לאויב."

משתתפי הפגישה גינו בתוקף את כל סוגי הבריתות והנרמול עם "האויב הציוני" ודרשו מהעמים והמפלגות במדינות ערב להשמיע את קולם נגד כל ברית פוליטית, צבאית, ביטחונית וכלכלית עם "הישות הציונית."

בפגישה נדון נושא "המצור" על עזה, ושתי התנועות הבהירו כי הסרת המצור איננו חסד שישראל עושה, ולכן הפלסטינים אינם מוכנים לשלם תמורה עבור הסרתו. "[ישראל] נוקטת סחבת בצעדים שנעשים לסיום המצור והדבר מבשר על פיצוץ שעלול להתרחש בכל רגע."[2] 


[1] https://www.palinfo.com/, 18.12.2021

[2] https://www.palinfo.com/, 18.12.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: