בעל טור סעודי: התקפות ישראל בסוריה מלמדות על ההיקף העצום של הנשק שאיראן הבריחה לשם

מקור צבאי סורי אישר כי ישראל תקפה את נמל התעופה בדמשק, ובפעולה נהרגו חמישה אנשי צבא. ארגון זכויות האדם אל-מרצד השייך לאופוזיציה הסורית מסר כי ישראל הפציצה את חוות אל-ר'סולה בקרבת נמל התעופה דמשק ואת אזור אל-סיידה זינב ואל-כסוה בפרברי דמשק שם מרוכזות מיליציות פרו-איראניות. לפי רויטרס, ישראל הגבירה את ההתקפות על שדות התעופה בסוריה כדי לשבש את הספקת הנשק מאיראן לסוריה וללבנון.[1]  

ההגנה האווירית של סוריה[2]

בעל טור ביומון אל-שרק אל-אוסט – טארק אל-חומיד – הסעודי התייחס במאמרו לתקיפות הישראליות בסוריה:

"קשה לאמוד בדיוק את מספר ההתקפות של ישראל בסוריה אך השאלה המרכזית היא כמה מאגרי טילים ונשק מחזיקה איראן בסוריה. בעצם סוריה הפכה למחסן נשק אחד גדול של איראן ולא רק לבסיס איראני.

ההתקפות הישראליות הנמשכות ברציפות בסוריה כולל אלה המכוונות נגד איראן ואנשיה ונגד חזבאללה והמיליציות הפרו-איראניות מתקבלות בשתיקה מצד איראן וחזבאללה וגם התגובות של משטר אסד אינן תקיפות, והדבר מלמד על כך שישראל תוקפת מטרות אמתיות וכי איראן הפכה את סוריה ולבנון לזירת עימות למקרה שתפרוץ מלחמה ובמקביל היא מסלימה בתימן כדי לנטרל את הגבול הסעודי.

האינטנסיביות של התקיפות בסוריה מראה גם שישראל רוצה לצמצם את סכנות העימות עם סוריה ולבנון במקרה שתפרוץ מלחמה עם איראן וגם לקצץ את צפורני איראן. אם כך נשאלת השאלה מה הטעם בסנקציות של ארה"ב על איראן אם זו מסוגלת לשנע את כל הנשק והציוד הזה לאזור?  

איראן לא הבריחה את כל הנשק הזה בצורה חכמה משום שלא חשה ברצינות אמריקנית לנקוט צעדים נגד ההברחות, וההתקפות הישראליות מעידות עד כמה גדול היקף מאגר הנשק האיראני בסוריה ובלבנון.

שאלה נוספת – אם זה היקף הברחות הנשק מאיראן לסוריה מה היקף ההברחות לעיראק הגובלת עמה ולמיליצות הפרו איראניות שם?

כל זה מוכיח שארה"ב אינה מגלה כל רצינות ולהתעמת מול איראן והיא ממשיכה את המדיניות שנקטה מול טאלבאן בעשרים שנות שהייתה באפגניסטן.

בסיכומו של דבר, איראן אינה מתפשטת באזור בזכות עוצמתה אלא בעיקר בשל אזלת היד של המערב, ובבוא היום האזור שלנו ישלם את המחיר."[3]


[1] https://aawsat.com/, 18.9.2022

[2] https://www.raialyoum.com/, 17.9.2022

[3] https://aawsat.com/, 18.9.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: