בכיר פלסטיני עורך יומון: היכן אבו עוביידה ויחיא אל-סנואר?

עבד אל-ברי עטואן, בכיר פלסטיני ועורך היומון "ראי אל-יום" כתב במאמרו כי "אנשי ההתנגדות בגדמ"ע ובעזה ותומכיהם בציבור מחכים בקוצר רוח שתנועת חמאס תצטרף עם לוחמיה, הרקטות, הכתב"מים ואנשי הצפרדע שלה לחזית העימות ותגן על למעלה משני מיליון פלסטינים הכפופים לשלטונה בעזה, והשאלה הבולטת ביותר כיום היא היכן אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס, והיכן יחיא אל-סנואר, 'אבו אבראהים', ראש התנועה ברצועת עזה, ועד מתי הם ייעדרו מהזירה יחד עם מוחמד אל-דיף."   

ההתקפות בעזה[1]

לדעת עטואן, "תנועת חמאס אינה יכולה לעמוד מנגד ולהתבונן בהתקפות הישראליות שבהן נהרגים ילדים, מופצצים בניינים רבי קומות ומחוסלים אנשי ההתנגדות של הג'יהאד האסלאמי. התנהלות כזאת אינה מבין הערכים של חמאס ועליה להקשיב לתומכיה בציבור הפלסטיני הערבי והאסלאמי, שאם לא כן, היא תפסיד הרבה  בטווח הקצר והבינוני. 

מר דאוד שהאב, דובר פלוגות אל-קודס [הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי] אמר 'לא' גדול למתווכים הערבים ובראשם מצרים המדינה האחות. זה לא הזמן לרגיעה אלא ליציאה נגד התוקפנות ולנקום את דם השהידים. השאלה היא על סמך מה שבים המתווכים ומנסים להשיג רגיעה והפסקת אש? האם האויב הישראלי כיבד את התחייבויותיו כלפיהם לשקם את עזה, להימנע מחיסול מפקדי ההתנגדות ולעשות הקלות במצור? אנו מקווים שאדון אל-הנדי, חבר הלשכה המדינית של הג'יהאד האסלאמי, יוסיף מידע והבהרות על התבטאותו ש'המתווכים הונו אותנו'.

כאשר הגנרל גנץ אומר כי המבצע הנוכחי בעזה נועד להכות את הג'יהאד האסלאמי במקביל למכות שהוא סופג בגדמ"ע הוא חושף את התוכנית לזרוע מלחמת אחים בקרב הפלסטינים, לקרוע את אחדות ההתנגדות ולתקוע טריז בין הגיהאד האסלאמי לחמאס תוך יצירת סכסוך ומלחמת פלגים ביניהם. דבר זה מחייב מידה רבה של מודעות למצב כדי לטרפד את התוכנית הזאת בייחוד מצדה של חמאס.

מר זיאד אל-נח'אלה, מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי אמר לערוץ אל-מיאדין כי המלחמה הזאת פתוחה ללא קווים אדומים ותימשך עד להשגת הניצחון וייתכן שהוציא הנחיות למשלחת של הג'יהאד האסלאמי שלא ללכת לקהיר לחידוש מאמצי התיווך ולא להצטרף למו"מ להשגת הפסקת אש המשרתת את ישראל…"[2]


[1] https://www.raialyoum.com/, 6.8.2022

[2] https://www.raialyoum.com/, 6.8.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: