חוקר לובי: ארגון "האחים המוסלמים" מהווה איום על הביטחון הלאומי במדינות שבהן הוא נמצא

ד"ר ג'בריל אל-עבידי כתב מאמר ביומון אל-שרק אל-אוסט על אודות "האחים המוסלמים": להלן תרגום קטעים ממנו:

"קבוצת "האחים המוסלמים" הציתה מלחמות רבות וערערה את הביטחון הלאומי של מדינות רבות שאליהן חדרה ושלטה במוקדי הכוח בהן, בייחוד לאחר הכאוס שנקרא בשם 'האביב הערבי' וגם לפני כן היא ביצעה פעולות טרור והתנקשויות החל מהפיגועים במאה הקודמת במצרים, דבר שגרם לבכיר שלהם חסן אל-בנאא' לנסות להתנער מהם כאשר אמר: 'אלה אינם אחים ואינם מוסלמים'…

ארגון "האחים המוסלמים"[1]

"האחים המוסלמים" הם ארגון הנחשב לאיום על הביטחון הלאומי בכל מקום שבו הוא נמצא. עשרות שנים סבלו מדינות רבות בעולם מהארגון ומהאלימות והטרור שנקט. הארגון קוטלג כארגון טרור במדינות רבות בעולם בייחוד שהראיות למעורבותו בטרור היו ברורות וגלויות…     

בחשיפת תוכנו של מסמך 'אל-משרוע' שהתגלה בחיפוש באחד ממקומות המסתור של ראשי הארגון בשוויץ התבררו תוכניות הארגון לפעול גם במדינות המערב ולא רק במזרח התיכון  כאשר המטרה היא השתלטות על המערב.

ארגון "האחים המוסלמים" החדשני מבחינה דתית והכושל מבחינה פוליטית הוא במקורו יציר כפיה של בריטניה כאשר זו הייתה זקוקה לחדור לחברה הערבית והאסלאמית באמצעות ארגון שיהיה אויבה של תנועת 'אל-קומיון אל-ערב' שעמדה נגד המדיניות האמפריאליסטית הבריטית. וכך צמחה ההתעוררות האסלאמית הצעירה [בשנות ה-70 של המאה ה-20] בשל הצורך בארגון שאפשר יהיה להשתמש בו ולרכוש באמצעותו את אמונם של הצעירים.

השליטה החברתית של הארגון סייעה לו להתפשט באמצעות הטענה לעיסוק בדעוה [הטפה לאסלאם], דבר שהקל על הארגון למשוך אויבים וידידים כאחד בייחוד שהארגון היטיב לפרוט על נימי תחושות של קיפוח ועשיית עוול לארגון.

הארגון האכזרי לא הסתיר את עמדותיו הקיצוניות כולל רעיונותיו של סיד קטב שאימץ תפיסה חדשנית שאותה כינה אל-חאכמיה [ריבונות האל לבדו] שבאמצעותה נימק את ההאשמה בכפירה.

הארגון הוא בעצם חוצה גבולות למרות הכחשת מנהיגו המקומיים. התקנון הפנימי שלו מפריך את טענותיהם והרי לפי הסעיפים 49 – 54 הנהגת האחים המוסלמים במדינות מחויבת להחלטות ההנהגה הכללית כלומר המדריך הכללי, לשכת המדריך הכללי ומועצת השורא, ודבר זה מוכיח שהארגון הוא חוצה גבולות ואינו מכבד את הריבונות של המדינות שבהן חבריו חיים ופועלים. זאת ועוד, הוא מעין מדינה בתוך מדינות וחבריו נשבעים אמונים בצורה עיוורת למדריך הכללי, דבר המהוה איום ישיר על הביטחון הלאומי של המדינות שאליהן הצליח הארגון הזה לחדור.

הארגון נכשל במלחמות חסרות התועלת שעורר באזור. הוא הצית מלחמה בלוב בברית עם דאעש ושרידי ארגון אל-קאעדה נגד הצבא הלאומי הלובי אחר כך הפנה להם עורף כהרגלו. הוא נכשל בתוניסיה וכעת רודפות אותו האשמות של חיסולים, פעילות ארגון מחתרתי, מימון ושליחת תושבים תוניסאים להילחם בשורות דאעש בלוב ובסוריה.

ארגון האחים המוסלמים אינו אלא ארגון של מזימות, פעילות חשאית וחיסולים לאחר כשלונו החרוץ בשלטון במצרים, בלוב, בתוניסיה ובמרוקו."[2]


[1] https://www.alarabiya.net/, 16.3.2017

[2] https://aawsat.com/, 1.7.2022


%d בלוגרים אהבו את זה: