במסגרת המאבק בלהט"בים סעודיה החרימה מוצרים והאמירוית אסרו הקרנת סרט

השלטונות הסעודיים החרימו מבתי עסק בריאד משחקים, פריטי לבוש וצעצועים צבעוניים האפייניים לטענתם לקהילת הלהט"בים וזאת במסגרת המאבק בהומוסקסואליות. בין החומרים שהוחרמו: משחקים, כובעים, קלמרים וחצאיות צבעוניות מכל צבעי הקשת שרובם מיועדים לילדים קטנים.

בכיר במשרד המסחר המפקח על המבצע אמר: "מדובר בדברים הסותרים את האמונה האסלאמית ואת המוסר ויש בהם כדי להפיץ את ההומוסקסואליות כשקהל היעד הוא הדור הצעיר." בכתבה ששודרה בערוץ הממלכתי בסעודיה נאמר: "הצבעים הללו הם 'מסר מורעל' לילדים והם נוטעים את ההומוסקסואליות במוחם של הילדים."

סעודיה אוסרת את ההומוסקסואליות והיא ידועה כמי שמיישם בתקיפות את ההלכה האסלאמית ועל כך היא סופגת ביקורת רבה כמו שאר מדינות המפרץ בכל התחום של זכויות האדם. על הלהט"בים מוטל אות קלון חברתי בסעודיה ובמדינות אסלאמיות נוספות.

באפריל 2022 ביקשה סעודיה מחברת דיסני להסיר את סמל הלהט"בים מאחד הסרטים כדי לאפשר את הקרנתו בסעודיה אך החברה דחתה את בקשת הסעודים והסרט לא הוקרן שם.[1]

מקרה דומה גם באמירויות: לפני שלושה ימים הודיע משרד התרבות והנוער באמירויות כי המדינה החליטה לאסור את הקרנת הסרט המצויר "ליטייר" שהופק באולפני פיקסאר "משום שהוא כולל סצנה של שתי נשים מתנשקות, דבר המנוגד לאמות המידה באמירויות." גם באמירויות כמו בסעודיה ומדינות אסלאמיות נוספות חל איסור על קיום יחסי מין בין גברים לגברים ובין נשיל לנשים.[2]

הודעת משרד התרבות והנוער באמירויות[3]


[1] https://www.alquds.co.uk/, 15.6.2022

[2] https://www.alquds.co.uk/, 13.6.2022

[3] https://twitter.com/uaemro/status, 13.6.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: