בעל טור עיראקי באתר ליברלי: איומי איראן כלפי ישראל אינם רציניים

סוכנות הידיעות של משמרות המהפכה האיראניים "תסנים" ציטטה את מפקד כוחות היבשה בצבא איראן – כיומרת' חידרי – שאמר כי אם ישראל תעשה טעות, איראן תשמיד את חיפה ואת תל אביב בפקודה של המנהיג העליון [ח'מנאי].[1]

מפקד כוחות היבשה בצבא איראן[2]

בעל טור עיראקי באתר אילאף – נזאר ג'אף – התייחס בזלזול לאיום האיראני וזאת במאמר שפרסם באתר.

להלן עיקרי המאמר:

"'ישראל צריכה להימחק מהיקום' – זו אמירה מפורסמת של ח'ומייני שאמצעי התקשורת של משטר אנשי הדת באיראן חוזרים עליה ובייחוד אמצעי התקשורת בשפה הערבית, וכדי לתת אמינות לאמירה הזאת הפכה איראן את ימי שישי בחודש רמדאן לימים המוקדשים לירושלים מעין יום ירושלים הבין-לאומי. אפילו בתקופת מלחמת איראן עיראק הגזים המשטר האיראני בהצגת עצמו כקנאי לירושלים וכמי שדואג  לשחררה מידי ישראל כאשר חזר על הסיסמה : 'הדרך לשחרור ירושלים עוברת בכרבלא.' ח'ומייני הלך… וישראל לא נשארה באותו מצב אלא נעשתה חזקה יותר מאי פעם, בשעה שבאיראן של חכמי הדת אנו עדים לאנתיפאדות ומחאות רחבות היקף של העם האיראני נגד המשטר.   

כאשר מפקד כוחות היבשה של צבא איראן – כיומרת' חידרי – אומר כי איראן תשמיד את הערים תל-אביב וחיפה אם ישראל תבצע טעות, זכותנו למחות ולשאול האם האופציה של מייסד המשטר בדבר השמדת ישראל הוחלפה בהשמדת חיפה ותל-אביב בלבד. זכותנו לשאול אם גזר הדין של השמדת ישראל הומר בהשמדת שתי ערים בלבד. חשוב מכך, מי החליט לשנות ולהקל את גזר הדין ואת פסק ההלכה שקבע חומייני?"

נזאר ג'אף ממשיך במאמרו: "יש פתגם כורדי שאומר: 'אבן גדולה היא עדות לכך שהיא לא תושלך', כלומר אם אדם נושא אבן גדולה ומאיים בה על מישהו זה סימן לכך שאין כוונה להתעמת אתו, ואת זה אפשר ליישם על ההבלים האלה הנשמעים ע"י המשטר האיראני. אם נערוך השוואה פשוטה בין איומי פוטין כלפי אוקראינה במלחמה המתנהלת היום לבין איומי איראן כלפי ישראל ניווכח שאיומי חכמי הדת האיראניים אינם רציניים.

יש כאלה שיזכירו לנו את מלחמת 2006 [לבנון השנייה] בין חזבאללה לישראל ויהפוך אותה לדוגמה לעמדות של איראן נגד ישראל אך צריך להמתין רגע ולחשוב מה הייתה התוצאה של העימות המטורף ההוא? לבנון שילמה מחיר יקר וכך גם העם הלבנוני שעדיין סובל מתוצאות המלחמה ההיא. יתר על כן, אנו זוכרים שהנשיא האיראני לשעבר – אחמדי נג'אד – התכוון 'להשליך אבן על ישראל' דרך הגבול הלבנוני כדי להביע הזדהות עם העם הפלסטיני, אך מהר מאוד משרד החוץ האיראני הכחיש זאת. פסק ההלכה של ח'ומיני ודברי מפקד היבשה של צבא איראן בנוגע להשמדת ישראל אינם שונים כלל מהאבן שאחמדי נג'אד התכוון להשליך לעבר ישראל."[3]


[1] https://aawsat.com/, 7.6.2022

[2] https://aawsat.com/, 8.6.2022

[3] https://elaph.com/, 7.7.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: