המיליציות החות'יות שוללות חופש פולחן ומאלצות נשים לעבור שטיפת מוח לגבי רעיונות חומיניסטיים

המיליצות החות'יות אינן מסתפקות ברדיפתן המאורגנת את מקומות הפולחן ואת הגברים המבקרים בהם שבאה לביטוי במניעת קיום התפילות בערים שבהם החות'ים שולטים. בעת האחרונה הרחיבו אנשי המיליציות את פעילותם השרירותית גם כלפי בתי תפילה של נשים בכמה שכונות בצנעא הבירה ובמקומות נוספים.

גדודי הנשים החות'יות[1]

מקורות בצנעא מסרו ליומון "אל-שרק אל-אוסט" שגדודי הביטחון החות'יים של הנשים הידועים בשם 'אל-זינביאת' הגבירו את פעולות הדיכוי כלפי בתי תפילה לנשים כדי להפוך אותם ממקום פולחן למטה שמגייס נשים ושוטף את מוחן ברעיונות של החות'ים המיובאים מאיראן. כך למשל פרצו לבתי התפילה לנשים במסגדי אל-פתח בשכונת אל-סנינה, במסגד אלאימאן בשכונת אל-חצבה, במסגד אל-רחמה בשכונת אל-צאפיה ובמסגד אל-אנסי בשכונת עצר, במסגרת מדיניות שטיפת מוח ברעיונות עדתיים שאותם החות'ים מנסים לכפות על התושבים באזורים שבשליטתם כולל כפיית הרעיונות שמפיץ מנהיג המיליציות – עבד אל-מאלכ אל-חות'י – על הנשים התימניות על אודות הייחוס שלו שמקנה לו את הזכות להיות שליט.     

הפריצה למסגדים נעשתה כדי לכפות על הנשים להישאר אחרי התפילה כדי לשמוע את הרעיונות של החומניסטים של החות'ים וזאת משום שנשים רבות סירבו להישאר לשמוע את ההרצאות של החות'ים שהחלו מאז תחילת רמדאן. חלק מהמסגדים הללו נסגרו עקב סירוב הנשים לדרישות החות'ים ובחלקם הצליחו גדודי הביטחון לכפות על הנשים לשמוע את ההרצאות.

לפי אל-שרק אל-אוסט המיליציות החות'יות ביצעו במשך השנים אלפי פשעים והפרת זכויות נגד נשים בתימן כולל גיוס נשים לצבא בכפייה. כמו כן אילצו אותן להצטרף לקורסים עדתיים וצבאיים אינטנסיביים. היו גם מקרים שבהם אנשי המיליציות חטפו נשים, שללו מהן זכויות, עינו ותקפו אותן והטרידו אותן מינית.[2]


[1] https://aawsat.com/, 26.4.2022

[2] https://aawsat.com/, 26.4.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: