היומון "אל-קודס" מזהיר מפני הפיכת הסכסוך הישראלי-פלסטיני למלחמת דת

מאמר המערכת של היומון "אל-קודס" עוסק בסכנת הפיכת הסכסוך למלחמת דת. להלן קטעים ממנו:

"את ההתפרצויות למסגד אל-אקצא אפשר להסביר רק בצורה אחת – ישראל מנסה לקבע את חלוקת מסגד אל-אקצא מבחינת המיקום לאחר שהצליחה לעשות בו חלוקה מבחינת זמני התפילות. 

מאמר המערכת של אל-קודס[1]

בהתפרצויות למסגד אל-אקצא ובתקיפת המתפללים בחודש הקדוש, שהוא חודש של צום ופולחן למוסלמים, ישראל מנסה להפוך את הסכסוך הפלסטיני-ישראלי מסכסוך פוליטי על הזכויות הלאומיות כגון זכות השיבה, ההגדרה העצמית והקמת מדינה עצמאית שבירתה ירושלים לסכסוך דתי שאיש אינו יודע מה יהיו תוצאותיו באזור ובעולם כולו. אם ישראל תצליח להפוך את הסכסוך לדתי, הדבר יאיים על הביטחון והשלום בכל העולם משום שהעמים הערביים והאסלאמיים לא יוכלו לעבור בשתיקה על כך וייתכן שהדבר יביא למלחמות ולהרס בכל העולם.

לכן הקהילה הבין-לאומית, שעדיין מסתפקת בהודעות גינוי, צריכה לנקוט צעדים מעשיים נגד מדינת ישראל. גם הצד הפלסטיני צריך לא להסתפק בהפניית האשמות כלפי ישראל אלא עליו לשאת באחריות להתמודד מול ישראל באמצעות גורמי כוח שעדיין הוא לא השתמש בהם לא ע"י הרשות הפלסטינית ולא ע"י הארגונים הפלסטיניים.

כך למשל, הצד הפלסטיני יכול לאחד את השורות באמצעות סיום הפילוג בין פת"ח לחמאס ולקבוע תוכנית פעולה אחידה שתחזיר את חשיבותו של הנושא הפלסטיני ותגן על ירושלים ועל מסגד אל-אקצא בכל האמצעים האפשריים והלגיטימיים מבחינה בין-לאומית. 

נכון אמנם שתושבי מזרח ירושלים ושאר בני עמנו שהצליחו להגיע למסגד אל-אקצא הכשילו את תוכנית ישראל להקריב זבח ולקיים טקסים אחרים אלא שדרושה עמדה פלסטינית קבועה ונוקשה כלפי כל ההפרות והפשעים של ישראל שאין עליהם כפרה. מסגד אל-אקצא בסכנה ועל כולם למלא את תפקידם במעשים שאם לא כן העניינים יתדרדרו אל התהום."[2]


[1] https://www.alquds.com/, 18.4.2022

[2] https://www.alquds.com/, 18.4.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: