קאסם סולימאני ניסה להקים משמרות מהפכה במצרים בשנת 2013

אתר "אל-ערביה" הסעודי פרסם כי סדרת "אל-אח'תיאר 3" המוצגת בימים אלה אישרה את הדיווח של האתר לפני שנתיים על אודות הניסיון של קאסם סולימאני, מפקד כוח אל-קודס של משמרות המהפכה האיראניים, להקים משמרות מהפכה במצרים יחד עם ארגון "האחים המוסלמים".

קאסם סולימאני[1]

לפי הדיווח של אל-ערביה, קאסם סולימאני הסתנן למצרים לאחר שהתחזה לתייר איראני שהגיע במשלחת תיירות שאושר לה להיכנס למצרים, בתקופה שבה שלטו האחים המוסלמים, לצורך ביקור באתרים קדושים. במהלך הביקורים האלה במצרים נפגש סולימאני עם מנהיגי האחים המוסלמים ובראשם סגן המדריך הכללי של הארגון – ח'ירת אל-שאטר – כדי לתאם ולהכין הקמת משמרות מהפכה במצרים.

מקורות ביטחון מצריים הבהירו אז כי קאסם סולימאני ביקר במצרים בשנת 2013 ונפגש עם מנהיגי האחים המוסלמים בעיר נצר, באזור אל-תג'מוע במזרח קהיר ובאלאקצור בדרום מצרים. בפגישות האלה נדונה הדרך שבה יוקמו משמרות מהפכה שיהיו שייכים לנשיאות במצרים בראשות הנשיא המודח מוחמד מורסי וזאת כתחליף למנגנוני הביטחון המצריים ויהיו נאמנים לאחים המוסלמים. לפי התוכנית, המשמרות היו אמורים לכלול סטודנטים מהפקולטות לחינוך, למתמטיקה ולמשפטים והם היו צריכים להתאמן במשך שישה חודשים באקדמיה של המשטרה בפיקודו של הגנרל עימאד חוסין, ובתום האימון תוכנן לצרפם לעבודה באבטחת מתקנים ומוסדות של האחים המוסלמים ובהתמודדות מול מנגנוני הביטחון, הצבא והמשטרה במצרים כהכנה להפלת כל הגורמים שאינם נאמנים לאחים המוסלמים ולהחלפתם.

מנגנוני הביטחון של מצרים חשפו את התוכנית וביטלו את החלטת האחים המוסלמים להתיר ביקורי משלחות מאיראן במצרים במסגרת ביקורי תיירות. כמו כן הזהירו את ראשי האחים המוסלמים מהמשך ביצוע התוכניות הללו להקים מנגנוני ביטחון חלופיים למנגנונים הרשמיים.    

קאסם סולימאני נכנס למצרים בדרכון מזויף ויחד עם עוד בכירים במשמרות המהפכה האיראניים, אך תוכניתם לא יצאה לפועל משום שבמהלך פגישתו עם ח'ירת אל-שאטר הופתע לראות בטלפון הנייד שלו וידאו שתעד את פגישותיו עם ראשי האחים המוסלמים ואת דרכונו המזויף. כמו כן הופתע לקבל מסרון שפגישותיו נחשפו והוא במעקב, וכל תנועותיו במצרים תועדו.

סולימאני הוכה בתדהמה ועדכן את ראשי האחים המוסלמים. הוא הפסיק את פגישותיו ועזב מייד את מצרים עם המשלחת שלו ומאז לא ביקר שוב במצרים.[2]


[1] https://www.alarabiya.net/, 16.4.2022

[2] https://www.alarabiya.net/, 16.4.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: