משמרות המהפכה האיראניים מאיימים לתקוף בעיראק יעדים ישראלים נוספים

משמרות המהפכה האיראניים מאיימים לפעול בעיראק ולהמשיך לפגוע שם במה שהם כינו "יעדים ישראליים". דובר המשמרות – רמדאן שריף – אמר כי "אם המנהיגים העיראקיים לא יפעלו לסלק את שאר הבסיסים הישראליים מאזור כורדיסטן, וביטחון איראן יהיה מאוים, נגיב ללא היסוס." הוא הוסיף כי לארצו יש זכות טבעית להשמיד בסיס שממנו תוקפים את הביטחון האיראני, וזה נחשב לקו אדום.

ח'מנאי[1]

במקביל, טען השגריר האיראני בעיראק כי האיראנים הזהירו את הכורדים כי בתחומם נמצא הבסיס שהותקף בארביל וכי לישראל יש עוד שני בסיסים בכורדיסטן.[2]

ערוץ אל-ערביה ציטט דיווח של "ניו יורק טיימס" מפי בכירי מודיעין יודעי דבר כי ההתקפה של איראן על ארביל בוצעה בתגובה לכך שישראל תקפה והשמידה מפעל לייצור ולאחסון כטב"מים קרוב לכרמנשאה ב -12 בפברואר.[3]

היומון "ראי אליום" ייחד את מאמר המערכת לנושא הפעילות האיראנית נגד ישראל והוא תוהה אם לאור התקפת הסייבר על מוסדות ישראלים רשמיים והשמדת בסיס של המוסד בארביל, איראן עברה משלב התגובות החשאיות למדיניות של תגובה מוחצת פומבית על כל התקפה ישראלית שהייתה או שתהיה. עוד תוהה היומון מדוע הזהירו משמרות המהפכה האיראניים את מדינות המפרץ מחזרה על "הפשע" של ממשלת ארביל ואף איימו עליהן בתגובה קשה יותר?

עוד לפי המאמר: "מדובר בשתי התקפןת חסרות תקדים בהיקפן שמשמרות המהפכה ביצעו נגד יעדים ישראלים בפחות מחמישה ימים. הראשונה בתחום הסייבר הגדולה בהיקפה שגרמה לשיתוק מחשבים רבים במוסדות ובמשרדי ממשלה ישראליים והשנייה התקפת טילים קונוונציונליים נגד בסיס של המוסד הישראלי בארביל בירת כורדיסטן.

המסר האיראני ברור לגמרי ואינו מצריך פרשנות או ניתוח – עברנו משלב של שתיקה והבלגה מול המכות לשלב של תגובה פומבית מיידית על כל התקפה ישראלית נגדנו מכל מקום בעולם, והנקמה הבאה תהיה הרסנית יותר.

שיגור 12 טילים לעבר מחנה אימונים של המוסד הישראלי בארביל הביא להשמדתו כליל, והתמונות המגיעות מהשטח אינן משקרות. הפעולה נעשתה בתגובה להתקפה הישראלית על בסיס של כלי טיס בלתי מאוישים בעיר כרמאן שאה, כך לפי הדלפה של מקורות במשמרות המהפכה האיראניים לערוץ 'אל-מיאדין'. מפקד כוח אל-קודס – הגנרל אסמאעי קאא'ני – הקפיד להדגיש: 'התגובה המהדהדת [בארביל] לא הייתה נקמה על הרג שני הקצינים האיראניים בהתקפה הישראלית בדרום דמשק, ועל כך עוד תגיע תגובה.

ברור שהנהגת משמרות המהפכה האיראניים הפשילה שרוולים והעבירה את המלחמה נגד הכיבוש הישראלי מהמחשכים אל אור היום, כך למשל האזהרה התקיפה חסרת התקדים ששיגר הגנרל מוחמד טהראני, מפקד במשמרות המהפכה האיראניים, אל מדינות המפרץ שהטילים המדויקים שפגעו בבסיס המוסד בארביל יפגעו בהן גם כן ואולי בעוצמה חזקה יותר, אם יהפכו את שטחיהן למרכזי קשירת קשר עם המוסד נגד איראן.

ואולי ההצהרות שהגיעו מהגנרל ג'ק סליוואן, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, שבהן חשף כי לאיראן יש 3000 טילים באליסטייים ארוכי טווח שחלקם מגיעים לישראל, הן אישור למדיניות האיראנית החדשה ופעמון אזעקה חזק לישראל."

עוד נכתב במאמר המערכת: "איננו יודעים מהן תחושותיהם של מוצטפא אל-כאזמי, ראש ממשלת עיראק, ושל בכירים אחרים בממשלתו לאחר האישור האמריקני הסמי-רשמי שהפריך את גרסתם והבהיר כי המבנה שנפגע בארביל היה בסיס של המוסד ולא בית מגורים, בייחוד שהתמונות מהשטח מתארות קיומם של יותר מארבעה מגדלי תצפית שהוצבו על גג המבנה.

חלף לבלי שוב העידן שבו ישראל חדרה אל העורף האיראני, התנקשה במדענים והרסה מתקני גרעין ללא תגובה איראנית. לאיראן יש תגובות מוכנות בטילים, בכלי טיס בלתי מאוישים ובצבא של אנשי סייבר, והוכחה נוספת לטענותינו היא שמנגנוני הביטחון של איראן חשפו חוליה של המוסד שתכננה לתקוף את מתקן הגרעין בפורדו ועצרו את אנשיה.

לאחר ההתקפה בארביל אפשר להתנבא שיהיו עוד הפתעות קשות לישראל ולבעלי בריתה בעיראק ובמדינות המפרץ, ואולי ההפתעה הגדולה ביותר תהיה הנקמה שתבוא על הרג שני הקצינים האיראניים בהתקפה הישראלית בדרום דמשק, ואיננו סבורים שנחכה זמן רב לכך."[4]


[1] https://www.raialyoum.com/, 16.3.2022

[2] https://www.alarabiya.net/, 17.3.2022

[3] https://www.alarabiya.net/, 17.3.2022

[4] https://www.raialyoum.com/, 16.3.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: