ארגוני זכויות אדם יוצאים נגד גיוס ילדים ע"י מיליציית "חזית פוליסריו"

ארגונים בין-לאומיים גינו את הפגיעה בזכויות הילדים במחנות טנדוף בדרום מערב אלג'יריה וגיוסם בכוח ע"י "חזית פוליסריו".

"חזית פוליסריו" הוקמה ב- 1973 כדי לשחרר את סהרה המערבית מידי ספרד. בשנת 1975 מרוקו ומאוריטניה השתלטו על סהרה המערבית, ו"חזית פוליסריו" פתחה במלחמת גרילה נגדן. "חזית פוליסריו" זוכה לתמיכה של אלג'יריה.

בכינוס ה-49 של המועצה לזכויות האדם בז'נווה שהתקיים באחרונה קראו הארגונים הבין-לאומיים לשחרר את כל הילדים שגויסו לפוליסריו ולהעניש כל מדינה או ארגון טרור המספקים לפוליסריו נשק שהארגון הזה מכריח את הילדים לשאת.

ילדים בשורות מיליציית "חזית פוליסריו"[1]

הארגונים לזכויות אדם קראו לאלג'יריה לשאת באחריותה ולהפסיק את גיוס הילדים לפעולות צבאיות בשטחיה ע"י המיליציות של פוליסריו. כמו כן קראו לארגונים ממשלתיים ולא ממשלתיים לחפש דרכים להגן על הילדים במחנות טנדוף ולאבחן את מצבם הנפשי. 

בהודעה שפרסמו הארגונים נכתב: "בית הדין הבין-לאומי לפלילים קבע כי השתתפות של גורם כלשהו בניצול ילדים נחשב לפשע נגד האנושות, והסכם זכויות הילד והפרוטוקולים של ההסכם מגנים גיוס ילדים ואימונם והשימוש בהם בפעולות מלחמתיות ע"י קבוצות חמושות.  

לפי ארגוני זכויות האדם, מיליציית "חזית פוליסריו" אינה נרתעת לגייס ילדים בגילים 12 – 13 כחיילים ומתפארת בהם במצעדים צבאיים. כך עולה מדיווחים של אימהות החוששות להיחשף פן יבולע להן שמסרו כי המיליציות גוזלות מילדיהן את שנות ילדותם היפות.

הארגונים האלה טענו כי איומי הפוליסריו על הילדים כי ייענשו אם לא יצייתו לפקודות ולא יצטרפו לפעילות הצבאית סותרים את כל החוקים הבין-לאומיים ההומניטאריים.  

נור בוחנאנה, יו"ר ארגון "הדור החדש לפיתוח המין האנושי" גינתה את הפגיעה בזכויות האדם וקראה לעולם להיאבק בתופעת גיוס הילדים בסהרה לשורות מיליציות "חזית פוליסריו". [2]


[1] https://aawsat.com/, 18.3.2022

[2] https://aawsat.com/, 18.3.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: