שר הפנים הלבנוני מתח ביקורת על חזבאללה משום שארגן אירוע בהשתתפות האופוזיציה הבחרינית המוגדרת כארגון תומך טרור

שר הפנים של לבנון – בסאם מולוי – מתח ביקורת על חזבאללה משום שהארגון אירח פעילות של קבוצה בחרינית שממשלת בחרין סיווגה אותה כארגון תומך טרור, וזאת אף ששלטונות לבנון אסרו על קיום הפעילות במלון לבנוני משום שהאירוע עלול לפגוע ביחסים בין לבנון למדינות ערביות.

שר הפנים הלבנוני[1]

לאחר שהנהלת מלון "אל-סאחה" נענתה לבקשת הממשלה למנוע את קיום הפעילות העבירו המארגנים את האירוע לאולם תיאטרון "רסאלאת" בבעלותו של ארגון חזבאללה באל-דאחיה הדרומית [מעוז חזבאללה] ושם התקיימה הפעילות של הקבוצה התומכת טרור.

כל זה קרה כמה ימים לאחר שנחשף כי קבוצה תימנית מהמיליציה החות'ית השתתפה באירוע שארגן חזבאללה בבקאע במזרח לבנון שבו נציג החות'ים נשא דברים. כל זה עורר מורת רוח רבה ותהיות לגבי הגעת אנשי המיליציה החות'ית ללבנון והשתתפותם באירוע.

שר הפנים אמר כי "יש כאלה המנסים לפגוע במאמצים שמשקיעה לבנון לאחות את הקרע ביחסי לבנון ומדינות ערביות בייחוד לאור היוזמה של שר החוץ הכוויתי לשפר את היחסים בין לבנון למדינות המפרץ."

הוא תהה: "כאשר נערכים כינוסים וועידות פרובוקטיביות כיצד אפשר לממש את האינטרסים של המולדת… יש כאלה בלבנון או כאלה המגיעים אליה מחוץ ללבנון שהופכים אותה בימה להסית נגד ההשתייכות לשורשים שלנו, לעברנו ולעתידנו. האם אלה לא יודעים שדרכי הבגידה אשר פוגעות בארץ הנאמנות והברכה פוגעות ברגשותינו? הגיעה העת ששולחיהם ומסיתיהם ידעו שהתוכנית שלהם תלך לאבדון מתוקף ההיסטוריה והצדק וכוח הנחישות, הדת והצדק."

גם מחלקת ההסברה של מפלגת "הכוחות הלבנוניים" (סמיר ג'עג'ע) ציינה כי חזבאללה התעקש לקיים כינוס של האופוזיציה הבחרינית תוך הפרת החלטת ממשלת לבנון, ודבר זה מאשר שחזבאללה אינו מייחס כל חשיבות ללבנון וללבנונים ולשווא מנסה להוליך שולל את הציבור הלבנוני שהוא בעד המדינה. זאת  בשעה שהעובדות מראות שהוא עצמו רוצה שהמדינה על כל מוסדותיה תפעל לפי רצונו ובשירות מטרותיו, וכאשר יש סתירה בין האינטרסים שלו לבין האינטרסים של המדינה והעם הלבנוני הוא מעדיף אוטומטית את האינטרס של הציר שאליו הוא משתייך [איראן]. בהודעה של מפלגת "הכוחות הלבנוניים" נאמר: "איפה האינטרס של העם הלבנוני בעריכת הכינוס הזה בניגוד לרצון המדינה? הדבר פוגע ביוקרתה ומפר את ריבונותה. זאת בנוסף לנזק שנגרם ליחסי החוץ שלה ובייחוד עם מדינות המפרץ דווקא ברגע של קריסה חסרת תקדים כאשר בראש סדר העדיפויות של תושביה עומדת ההתמודדות עם העוני והרעב, ואילו בראש סדר העדיפויות של חזבאללה עומדת התמיכה באיראן ובמדיניותה האזורית. ללבנונים אין כל אינטרס בעריכת הכינוס הזה שכל מטרתו היא ביצוע האג'נדה האיראנית. לבנון הגיעה למצב הטראגי רק בגלל מדיניות חזבאללה…"[2]    


[1] https://aawsat.com/, 16.2.2022

[2] https://aawsat.com/, 16.2.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: