חמאס: "נחטוף עוד חיילים ישראליים"

זאהר ג'בארין, האחראי על תיק השהידים והאסירים בחמאס, הבטיח כי "ישראל תיאלץ להשלים את העסקה וזו תהיה מכובדת ותכלול את המנהיגים הבולטים של העם הפלסטיני, את האסירים שברחו מכלא גלבוע ואחרים. כאשר ההתנגדות [חמאס] מבטיחה היא מקיימת. בקרוב האסירים יהיו משוחררים." 

תמונות הישראלים שבידי חמאס[1]

הוא הוסיף כי לחמאס יש תוכנית לשחרר מספר גדול של אסירים: "תנועת חמאס בשטחים ובחו"ל ובכל מקום יפעלו לשחרר את האסירים. ההתחייבות הזאת היא באחריותנו עד יום תחיית המתים."

ג'בארין ציין כי מתווכים רבים ובהם שוויצארים, קטרים, טורקים, מצרים, נורווגים וגרמנים ניסו להשיג עסקה אך "רובם הגיעו למסקנה שישראל אינה מגלה רצינות להשיג עסקה בשלב הנוכחי."  

חמאס דורשת לשחרר תמורת ארבעה ישראלים מספר גדול של אסירים פלסטיניים כולל כאלה שנשפטו לתקופות מאסר ממושכות אלא שישראל מתנגדת לשחררם ובייחוד כאלה שהשתתפו בפיגועים שבהם נרצחו ישראלים.

ג'בארין הבהיר: "קראנו לכל המדינות והמוסדות לזכויות האדם ואמרנו לכל העולם כי האסירים הם קו אדום וכי העם שלנו על כל מרכיביו מתאחד בכל אמצעי ההתנגדות מאחורי האסירים. לא נניח לישראל להתנהג כרצונה. חלף הזמן שישראל הפרה את זכויות בני עמנו ללא תגובה."

בכיר החמאס הזהיר: "זה מסר ברור והעם על כל מרכיביו יתעורר ויצא לתמיכה באסירים שהם היהלום שבכתר העם הפלסטיני. אנו רואים בבעייתם עניין מאחד ולכן נשאיר מאחור את כל המחלוקות בתוכנו ונתאחד מאחורי אסירינו."

ג'בארין טען כי נושא העצירים המנהליים על השולחן, וחמאס רוצה לשבור את "המעצרים הנפשעים. זו מערכה אסטרטגית ואסירינו ינצחו בה." הוא הודיע על הקמת ועדה לאומית עליונה שכוללת את כל הפלגים בעזה, בגדה המערבית ומחוץ לפלסטין כדי לתמוך באסירים.

אשר לפיוס, אמר ג'בארין:"אנו בחמאס מאוחדים סביב הצורך להשיג פיוס ואנו רואים בו מגן חסין לבעיה הפלסטינית. כל הפלגים מכירים את עמדותינו ונקטנו צעדים רבים להביא להישג בתחום הזה."[2]


[1] https://www.alquds.co.uk/, 26.1.2022

[2] https://www.alquds.co.uk/, 26.1.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: