ראש המודיעין ברשות הפלסטינית מאשים את חמאס בתמיכה באיראן נגד מדינות ערביות

בעקבות הפגנות תמיכה של בכירי חמאס בעזה באיראן ושלוחותיה נגד מדינות ערביות, שעוררו ויכוח בעזה, יצא ראש המודיעין הפלסטיני – מאג'ד פרג' – בביקורת על אנשי חמאס. אנשי חמאס מצדם מיהרו להתנער בטענה כי "הקריאות שהשמיעו פלסטינים נגד מדינות ערביות ביום שבת 22 בינואר אינן משקפות את עמדת חמאס. הסכסוך של הפלסטינים הוא מול האויב הציוני"

מאג'ד פרג'[1]

ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'  האשים את חמאס בגרירת הפלסטינים לתוך סכסוכים ומשברים בעולם הערבי לטובת האג'נדה האיראנית.

פרג' המקורב ליו"ר הרשות הפלסטינית – מחמוד עבאס – אמר כי "חמאס לוקחת את העם הפלסטיני למקום רחוק. הזיכרון שלנו עדיין קיים, ופלסטין איננה רק גיאוגרפיה אלא עם שחלקו נמצא כאן ומיליונים אחרים נמצאים בפזורה. אני כפלסטיני לא מוכן לבקש עזרה ממישהו נגד מדינות ערב…"

בדברו לפני אנשי פת"ח אמר פרג' "אני מתנגד להשפעה האיראנית באזורים ערביים. אנו בצד של סעודיה ומצרים. אני מדבר כאיש ביטחון לאומי פאן ערבי ולא סתם לצורך הצהרה פוליטית. אני תומך בערבים שטיפחוני כפלסטיני. אני מריע רק לללאומיותי הפן ערבית ולהשתייכותי הערבית והאסלאמית.

סעודיה, מצרים, אלג'יריה, מרוקו, מאוריטניה, ירדן ובחרין – כולן משמשות כתובת ומשען עבורנו. אני מריע רק לערבים ולא כפי שקרה לפני יומיים [כאשר התקיימו תהלוכות של חמאס בעזה התומכות באיראן ובשלוחותיה באזור]."

פרג' הוסיף: איש מאתנו לא מוכן להכעיס את סעודיה, את מצרים, את ירדן ומדינות נוספות דוגמתן. הרשות הפלסטינית בעד פתרון כל סכסוך ערבי בשולחן המו"מ והיא אינה מסכימה למזימות. לא נסכים שמדינות לא ערביות ישלטו על מדינות ערב ואני מתכוון במפורש לאיראן. הערבים הם ערבים והאדמה הערבית תישאר אדמה ערבית. אף אחד לא יקח אותנו – לא מישהו זר ולא פרסי ולא מפלגות פוליטיות. המצפן שלנו מכוון לירושלים ולא לאג'נדה של מפלגות. אנו תומכים באחדות הערבית ואיננו כלי שרת בידיו של איש."

הרשות הפלסטינית פרסמה הודעה ובה נאמר: "הרשות הפלסטינית מתנגדת לכל פגיעה במשטרים הלגיטמיים של מדינות ערב או במנהיגיהם. הרשות מגנה את התקיפות שביצעו החות'ים נגד סעודיה והאמירויות והיא קוראת לקהילה הבין-לאומית למלא את תפקידה בשמירה על הביטחון והשלום בעולם כדי לעצור את ההקפות הללו."[2]


[1] https://alresalah.ps/, 8.10.2019

[2] https://aawsat.com/, 25.1.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: