אחייניתו של המנהיג האיראני עלי ח'מנאי נעצרה משום ששיבחה את אלמנת השאה

באיראן נעצרה אחייניתו של המנהיג העליון של המדינה עלי ח'מנאי – פרידה מראדח'אני. כך דיווחו אחיה ופעילי רשת, וזאת כמה חודשים לאחר שהשתתפה במסיבה באינטרנט שבמהלכה שיבחה את אלמנתו של השאה של איראן המתגוררת בצרפת.

סוכנות הידיעות "הראנא" העוסקת בזכויות אדם דיווחה כי פרידה מראדח'אני, שהיא גם פעילה המתנגדת לעונש מוות באיראן, נעצרה ב-13 בינואר בדרכה לביתה, וכוחות הביטחון האיראניים ערכו חיפוש בביתה והחרימו חפצים אישיים. מעריכים כי היא נמצאת כרגע באגף 209 הידוע לשמצה בכלא אווין המנוהל ע"י המודיעין האיראני.

פרידה מראדח'אני[1]

פעילי רשתות חברתיות מסרו כי באוקטובר 2021 במהלך שיחת וידאו שיבחה מראדח'אני את פרח דיבא, אלמנת השאה מוחמד רדא פהלוי שהודח בהפיכה באיראן בשנת  1979, לכבוד יום הולדתה וקראה לה לשוב לאיראן כדי להנהיג את התעוררות התרבות האיראנית.

אחיה של פרידה – מחמוד מראדח'אני – הודיע לערוץ הטלוויזיה "איראן אינטרנשיונל" הממוקם בלונדון כי הוא מודאג ממעצר אחותו, ואין לו כל מידע לגביה.

פרידה מראדח'אני היא בתה של בדרי  – אחותו של ח'מנאי – שהיו לה מחלוקות עם משפחתה בשנות ה-80 והיא ברחה לעיראק בשיאה של מלחמת איראן עיראק כדי להצטרף לבעלה איש הדת עלי טהראני.

לח'מנאי שלושה אחים. אחד מבניו – מג'תבא – נתון לסנקציות אמריקניות מאז שנת 2019 והוא נחשב לאחד האנשים החזקים באיראן בשל עבודתו בלשכת המנהיג העליון עלי ח'מנאי.[2]


[1] https://www.akhbaralaan.net/, 17.1.2022

[2] https://aawsat.com/, 18.1.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: