ראש הממשלה הפלסטיני: נמשיך למלא את התחייבויותינו כלפי השהידים והאסירים למרות הלחצים

לרגל יום השהיד אמרו אישים פלסטיניים, כולל ראש הממשלה – מוחמד אשתיה – כי הרשות הפלסטינית תמשיך להקצות כספים לאסירים ולמשפחות השהידים למרות הלחצים שישראל מפעילה עליה להפסיק זאת.

אף שחלק גדול מן האסירים מרצים את עונשם בגין מעשי טרור ואף שחלק מהשהידים ביצעו פיגועים שגרמו למותם ולפציעתם של ישראלים רבים ממשיכים האישים הפלסטינים לשבח את האסירים ואת השהידים ומתחייבים להמשיך להעניק למשפחותיהם קצבאות. חלק מהאישים האלה קראו להמשך ההתנגדות.

מוחמד אשתיה[1]

בטקס לכבוד יום השהיד ברמאללה אמר ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתיה: "אנו רוצים שמשפחות השהידים והאסירים יזכו לחיים מכובדים ולכן נתמודד מול כל הלחצים המופעלים עלינו ונמשיך לקיים את התחייבויותינו כלפיהם היות שזו מחויבות לאומית ומוסרית. יום השהיד הוא יום של זיכרון וצריך לכבד ולהביע נאמנות לכל אלה שהאירו לנו את הדרך והפכו את גופם לגשר עבורנו כדי שנעבור דרכו אל המולדת, המדינה והעצמאות, אך הדרך עודנה ארוכה… בשם השהידים נביס את הכיבוש."

יו"ר "הארגון לטיפוח משפחות החללים והפצועים" – אנתצאר אל-וזיר (אום ג'יהאד) – אמרה: "אנו מחדשים את הההתחייבות להמשיך את ההתנגדות ולהגשים את חלום המדינה. הדבר הטוב ביותר שאפשר להגיש לשהידים הוא המשך ההתנגדות העממית ודבקות בעקרונות ובאחדות הלאומית." היא בירכה את כל משפחות השהידים ברחבי העולם ואת ההתנגדות העממית ובייחוד בביתא, בכפר קדום, בשיח' ג'ראח, בסלואן וביטא. היא הדגישה כי  "הארגון שבראשו היא עומדת ישקיע כל מאמץ להבטיח מתן קצבאות  למשפחת האסירים והשהידים למרות כל הלחצים המופעלים על ההנהגה הפלסטינית שלא להעבירן."      מזכ"ל המערך הלאומי של משפחות השהידים – מוחמד צביחאת אמר: "השהידים יישארו בלבנו ונשמור על חלומם להשיג חירות… אמנם [ישראל] מכריחה את הבנקים לסגור את חשבונות השהידים, אך דבר זה לא ימנע בעד עמנו להמשיך את ההתנגדות משום שהיעד הראשון שלנו איננו קצבאות לשהידים אלא הקמת מדינה פלסטינית." הוא הוסיף: "עמדת הנשיא [מחמוד עבאס] וממשלתו ברורה לחלוטין שהם ימשיכו לשלם קצבאות לאסירים ולמשפחות השהידים משום שהתמיכה בהן היא חובה לאומית."


[1] http://alhaya.ps/, 9.1.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: