חזבאללה שוב תקף את חיילי כוח יוניפיל בדרום לבנון

כוחות יוניפיל בדרום לבנון הודיעו כי חייליהם הותקפו במהלך ביצוע משימתם דבר הנחשב להפרה של החוק הלבנוני והבין-לאומי. כוחות יוניפיל קראו לממשלת לבנון לחקור במהירות ובאופן מקיף ולהעמיד לדין את כל האחראים על הפשע נגדם.

סגנית מנהל לשכת ההסברה של יוניפיל – קנדיס ארדיל – הודיעה כי החיילים הותקפו וכלי רכבם השייכים לאו"ם נגנבו וחובלו. עוד טענה כי בניגוד לפרסומים חיילי יוניפיל לא צילמו ולא נכנסו לשטח בבעלות פרטית. לדבריה, בביקורו של מזכ"ל האו"ם – אנטוניו גוטיריש – בלבנון הוא ביקש שאנשי יוניפיל ייהנו מחופש תנועה מלא בכל האזור שבו הכוח פועל.

קנדיס[1]

אין זו הפעם הראשונה שכוח יוניפיל מותקף בדרום לבנון. לפני כשבועיים הותקף רכב סיור של כוח יוניפיל ע"י יחידת "זעם התושבים" של חזבאללה בעיירה שקרא בדרום לבנון בטענה שחיילי הכוח צילמו שם שוב הותקף כוח יוניפיל המורכב מחיילים אירים בעיירה בנת ג'ביל והפעם בטענה כי החיילים צילמו בתים של תושבים ונכנסו לעיירה ללא לווי של כוח לבנוני.  

כוח יוניפיל רמז שמדובר במעשה של חזבאללה המסתתר מאחורי תושבי דרום לבנון ומנסה לערב אותם בעימותים מול חזבאללה ולקלקל את היחסים הידידותיים בין יוניפיל לתושבים בשעה שלתושבים אין כל קשר לתקיפת הכוח.

מקורות המקורבים לאתר השיעי אל-ג'נוביה המתנגד לחזבאללה הצביעו על החומרה שבתקיפות יוניפיל החוזרות ונשנות שנועדו לשרת את מטרות חזבאללה המעוניין למנוע את קיום הבחירות בלבנון. המקורות הוסיפו כי "בכל פעם שחזבאללה חש שהוא מאבד פופולריות בקרב תומכיו הוא גורם למתח עדתי באמצעות יצירת אויב חדש להפחיד באמצעותו את השיעים."[2]


[1] https://aawsat.com/, 6.1.2022  

[2] https://janoubia.com/, 5.1.2022

%d בלוגרים אהבו את זה: