כוחות הברית בראשות סעודיה יציגו ראיות למעורבות חזבאללה במלחמה בתימן

גינוי נרחב להתקפת הטרור של החות'ים על מחוז צאמטה באזור ג'זאן בסעודיה שגרמה למותם ולפציעתם של כמה אזרחים סעודים ותימנים.

שגרירות ארה"ב בסעודיה גינתה את המיליציות החות'יות הנתמכות ע"י איראן ואמרה כי ההסלמה מצדן רק תאריך את משך הסכסוך ותסכן את העם הסעודי ו-70 אלף אמריקנים הנמצאים בסעודיה וקראה למיליציות לחדול מההתקפות על סעודיה ולהצטרף למאמצים הדיפלומטיים לסיים את הסכסוך.

הברית התומכת בשלטון הלגיטימי בתימן בראשות סעודיה הודיעה כי תציג היום (26 בדצמבר) ראיות למעורבות חזבאללה במלחמה בתימן והשימוש בנמל התעופה צנעא להתקפות על סעודיה באמצעות טילים בליסטיים וכלי טיס בלתי מאוישים. כמו כן יציגו את ההישג שלהם לחדור להנהגה החות'ית.  

דובר הברית תורכי אל-מאלכי[1]

משרד החוץ של בחרין הביע הזדהות עם סעודיה ותמיכה בכל צעד שתנקוט כדי להגן על ביטחונה ויציבותה. הוא קרא לקהילה הבין-לאומית לגנות את התקפות הטרור של המיליציות החות'יות. הודעה דומה פרסמו גם מצרים, ירדן, המועצה לשיתוף פעולה במפרץ, הפרלמנט הערבי והאמירויות. משרד החוץ של האמירויות פרסם הודעה ובה גינה את "ההסלמה החמורה והמעשה הפחדני שמחייב צעדים להגן על האזרחים הסעודים."

מעמר אל-אריאני, שר ההסברה של תימן, אמר כי התקפת החות'ים מוכיחה שפני החות'ים להסלמת התקפות הטרור ולדחיית כל המאמצים להגיע לרגיעה וזאת בהוראה איראנית. הוא קרא שלא להסתפק בגינויים אלא בתמיכה של הקהילה הבין-לאומית והמדינות הידידות בתימן במערכה להצלת העם התימני ולחילוץ האזור כולו מסכנות. הוא קרא לסווג את החות'ים כארגון טרור ולשפוט את מנהיגיהים באשמת פשעי מלחמה.[2]

חברי קונגרס דמוקרטים ורפובליקנים קראו לממשל ביידן להטיל סנקציות נוספות על חזבאלה וחמאס משום שהם משתמשים באזרחים כמגן אנושי בסכסוכים אזוריים וזאת מתוקף חוק "המגן האנושי" שאושר ע"י הקונגרס ב-2018 המחייב הטלת סנקציות על אישים וארגונים המעורבים בפשעים הללו.

20 חברי הקונגרס שחתמו על המזכר ששוגר לשרי החוץ והאוצר בממשל ביידן טענו כי "חמאס וחזבאללה משתמשים בדרך הזאת של מגן אנושי כאסטרטגיה שבה הם מנצלים אזרחים חפים מפשע כדי להגן על נשקם ולוחמיהם וזה נחשב כפשע מלחמה."[3]    


[1] https://www.alarabiya.net/, 26.12.2021

[2] https://aawsat.com/, 26.12.2021

[3] https://www.alarabiya.net/, 24.12.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: