הפצצה ישראלית בסוריה ועימותים בין ארגון דאעש למשטר הסורי ולמיליציות האיראניות

ארגון זכויות האדם הסורי האופוזיציוני אל-מרצד דיווח מפי אמצעי התקשורת של המשטר הסורי כי לאחר חצות (7 דצמבר) תקפה ישראל מכולות בנמל אללאד'קיה בסוריה ובהן נשק של המיליציות האיראניות. התקיפה בוצעה ע"י מטוסים ששיגרו טילים מעל הים.

ההתקפה גרמה להתלקחות המכולות ללא נפגעים בנפש. הסורים טוענים כי ההגנה האזרחית שלהם ניסתה ליירט את הטילים.[1] 

ציוץ ההפצצה הישראלית בסוריה[2]

מנגד, כוחות המשטר הסורי הממוקמים באזור העיר מערת אל-נעמאן בדרום מזרח אדלב תקפו בארטילריה ובטילים את הכפרים והעיירות אל-בארה, אל-פטירה, פליפל וכנצפרה וג'בל אל-זאויה בדרום אדלב. במקביל, תקפו מטוסי קרב רוסיים את העיר אל-בארה וסביבותיה. 

פעיל האופוזיציה הסורית אחמד אל-שהאבי מסר כי מאז המבצע הצבאי שניהלו כוחות המשטר הסורי והמיליציות האיראניות בסיוע אווירי רוסי מאז ראשית חודש יוני 2021 על אזור ח'פד אל-תצעיד במחוז אדלב ובחלקים מהמחוזות חמאת, לאד'קיה וחלב נהרגו כ-220 איש ובהם 81 ילדים, 33 נשים ו-5 עובדים בתחום הסיוע ההומניטרי.

מפקד כוחות האופוזיציה הסורית מסר כי כוחות האופוזיציה תקפו ריכוזי כוחות של המשטר הסורי והמיליציות השייכות להם באדלב וחלב והסבו להם אבדות. עוד מסר כי כוחות האופוזיציה תקפו גם בסיסים של המשטר הסורי ומיליציות הכפופות לו כולל בסיסים איראניים בתגובה להתקפות בח'פד' אל-תצעיד הנתון לשליטת האופוזיציה הסורית והכוחות הטורקיים.

עוד מסר כי ביממה האחרונה נכנס כוח צבאי טורקי לסוריה דרך מעבר באב אל-הוא בצפון סוריה. כמו כן כוחות טורקיים ביצעו סריקות באזור הכביש בין אדלב לבאב אל-הוא.

באזור אחר במזרח חומס תקפו קבוצות של דאעש והרגו 6 חיילים של כוחות המשטר הסורי. התקפה דומה ביצעו אנשי דאעש על כוחות המשטר הסורי בדרום חלב שבמהלכה נפגעו לוחמים משני הצדדים.

לפי "אל-מרצד" הסורי, תקפו מטוסים רוסיים כוחות של דאעש באזור אל-שולא במדבר דיר אל-זור. כוחות דאעש הגבירו את התקפותיהם על בסיסים של המשטר הסורי והמיליציות האיראניות של לואא' פאטימיון ולואא' אל-קודס באזור המדבר הסורי. עוד מסר "אל-מרצד" כי קבוצות של דאעש הגבירו פעילות באזור השליטה של כוחות סוריה הדמוקרטיים בייחוד באזור דיר אל-זור לאור היום וכמעט בגלוי למרות המבצעים שמנהלים נגדם כוחות סוריה הדמוקרטיים בשיתוף הקואליציה הבין-לאומית נגד אנשי ארגון דאעש. כמו כן כוחות רוסיים וטורקיים ביצעו פטרולים משותפים באזור העיר עין אל-ערב (קובאני).[3]


[1] https://www.alarabiya.net/, 7.12.2021

[2] https://twitter.com/thevoicesyria1/status, 7.12.2021

[3] https://aawsat.com/, 7.12.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: