נשיא לבנון: אנו שואפים לחדש את המו"מ עם ישראל על שרטוט הגבול הימי בין שתי המדינות

נשיא לבנון מישל עון אמר לנציגי משלחת אמריקנית כי "לבנון שואפת לחדש את המו"מ הבלתי ישיר בינה לבין ישראל על שרטוט הגבול הימי בין שתי המדינות והיא ממתינה לבואו של הנציג האמריקני -עמוס הוקשטיין – כדי להשלים את השיחות שהחלו במטרה להגיע להסכם שיבטיח את זכות לבנון להפיק תועלת ממשאבי הטבע שלה בשדות הנפט והגז בגבול."

מישל עון[1]

עון טען כי לבנון החלה במסע לצאת מהמשבר הכלכלי החריף שפקד אותה וזאת באמצעות הכנת תוכנית מו"מ עם קרן המטבע העולמית כדי לקבל הלוואות מן המדינות התורמות. הוא הוסיף כי "לבנון תפעל לעריכת רפורמות כולל במערכת הפיננסית והבנקאית."

עון שיבח את ארה"ב על הסיוע ההומניטארי והסיוע בתחום הפיתוח ושירותי החינוך והבריאות שהיא מעניקה ללבנון ועל הסיוע לצבא לבנון והודה על התפקיד שארה"ב מילאה בהעברת גז וחשמל ממצרים, ירדן וסורה ללבנון.

יו"ר הפרלמנט הלבנוני נביה ברי הודיע בתחילת חודש אוקטובר בשנה שעברה על הסכם מסגרת למו"מ על שרטוט הגבול בדרום לבנון בחסות האו"ם ובתיווך של ארה"ב. עד היום התקיימו חמישה סבבי שיחות בנושא במטה יוניפיל של האו"ם באזור ראס אל-נאקורה בדרום לבנון.

השיחות הופסקו בשל דרישת לבנון להרחיב את השטח שידונו עליו מ- 860 ק"מ ל-2290 ק"מ. במאי 2021 נעשה ניסיון לחדש את השיחות באמצעות המתווך עמוס הוקשטיין אך עדיין לא חלה התקדמות בנושא.[2]


[1] https://www.raialyoum.com/, 20.11.2021

[2] https://www.raialyoum.com/, 20.11.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: