הפלגים הפלסטיניים בשבחי הפיגוע במזרח ירושלים

תנועת חמאס הספידה את המחבל מחמוד אבו שח'ידם בכיר בתנועה במחנה הפליטים שועפאת שביצע את הפיגוע במזרח ירושלים היום, 21 בנובמבר.[1]

המחבל איש חמאס[2]

התנועה ציינה כי שח'ידם בילה את חייו בירושלים בין פעילות של דעוה [תעמולה והטפה למען הדת] ובין פעילות ג'יהאד. "הנה הוא עולה השמימה לאחר קרב של גבורה שבו הפיל ארצה את כוחות הכיבוש וגרם למותם ולפציעתם." תנועת חמאס פרסמה הודעה: "פעולת הגבורה היא תגובה טבעית לפשעי ישראל המסלימים בירושלים… אופציית ההתנגדות הכוללת בכל הדרכים ובראשן ההתנגדות החמושה היא המסוגלת לרסן את האויב ואת תוקפנותו." דובר חמאס חאזם קאסם אמר: "הנוער המורד ימשיך את מאבקו הלגיטימי עד שישיג בכוח את חירותו, את שחרור אדמתו והשבת מקומותיו הקדושים."

גם תנועת פת"ח התבטאה באופן דומה: "פעולת אל-קודס היא תגובה טבעית להפרות היום-יומיות במסגד אל-אקצא ולפרובוקציות של המתנחלים בתפילות השקטות שלהם. ישראל צריכה להבין את המסר הירושלמי שהעם הפלסטיני יתמודד בכל הדרכים מול המזימה לייהד את ירושלים."

הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברך על הפיגוע: " מי שחושב שהעם הפלסטיני ייכנע מול מדיניות הכיבוש והכוח הטרוריסטי שהוא מפעיל משלה את עצמו… פעולת הגבורה מעידה על כוחה של ההתנגדות וחיוניותה ועל דבקותו של העם הפלסטיני בהתנגדות כשיטה המסוגלת להרתיע את ישראל ולשבור את יהירותה" חבר הלשכה המדינית של הגא"פ – ד"ר יוסף אל-חסאינה – אמר כי "פעולת הגבורה של ירושלים" היאסטירת לחי לישראל ולכל המדינות שנרמלו יחסים עם ישראל.

תנועת המוג'אהדין קראה להסלים את הפיגועים בירושלים ובגדמ"ע "ולהבעיר את האדמה מתחת לרגלי הישראלים עד שיסתלקו מאדמתנו."

תנועת ההתנגדות העממית בירכה את מבצע הפיגוע בירושלים ודרשה להסלים את ההתנגדות בכל מוקדי החיכוך. היא קראה לכל הלוחמים ולכל מי שברשותו נשק להתקומם ולהפוך את חיי הישראלים לגיהינום.

תנועת אל-אחראר פרסמה: "הפיגוע הוא מסר לבריטניה הפושעת [שהחליטה להכניס את חמאס לרשימת הטרור] ומסר לרשות הפלסטינית שמחרימה את נשקם של אנשי ההתנגדות בג'נין שאופציית ההתנגדות היא האופציה האסטרטגית של עמנו להשיג את מטרותיו."

החזית העממית לשחרור פלסטין (חז"ע) שיבחה את "פעולת הגבורה … ההתנגדות היא האופציה העדיפה לעקור את האויב." החזית קראה לכל הגורמים להסלים את ההתנגדות "בכל מקומות העימות עם האויב".  

גם החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין (חז"ד) בירכה על הפיגוע וכינתה אותו "מעשה גבורה".[3]


[1] https://amad.ps/, 21.11.2021

[2] https://www.maannews.net/, 21.11.2021

[3] https://amad.ps/, 21.11.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: