באפגניסטן מוכרים ילדים עקב מצוקה כלכלית

ארגון האו"ם להגנה על הילדים "יוניסף" מסר כי קיבל דיווחים על 10 מקרים של מכירת ילדים שגילם נע בין 5 ל-17 במחוזות הראת ובאדר'יס באפגניסטן. עוד דיווח כי חלה עלייה במקרים של נישואי קטינות ומעריכים כי 28% מהנערות נישאות לפני שהגיעו לגיל 18.

ילדי אפגניסטן[1]

דיווחים בנושא היו בחודשים האחרונים למשל עיתון "ג'ומהורי אסלאמי" דיווח באוקטובר כי ילדים נמכרו תמורת 200 דולר וילדות נמכרו תמורת 120 דולרים.

יוניסף הצביע על כך שהמשבר הפוליטי והכלכלי, התפשטות קורונה ומשבר המזון הם הגורמים שהגבירו את המצוקה הכלכלית באפגניסטן. תוכנית המזון העולמית השייכת לאו"ם הזהירה בספטמבר 2021 כי מיליוני בני אדם באפגניסטן ייכנסו למעגל הרעבים.

לפי נתוני האו"ם עקרו מאפגניסטן 550 אלף בני אדם בשל הבצורת והמלחמה רק השנה בנוסף לשני מיליון עקורים ומגורשים לפני כן.

מחצית מהילדים מתחת לגיל 5 סובלים מתת-תזונה ו-14 מיליון בני אדם שהם שליש מתושבי אפגניסטן סובלים מתת תזונה או היעדר ביטחון תזונתי.[2]

צאלחה, תושבת מחוז באדר'יס במערב אפגניסטן התפרנסה עם בעלה מגידולים חקלאיים, אך עקב הלחימה והבצורת איבדה את מקור פרנסתה ונאלצה ללוות כסף כדי להביא פת לחם לילדיה בתקווה למצוא עבודה. המלווה הציע לוותר על החוב של צאלחה אם תמסור לו את בתה הצעירה. היא קיבלה ארכה של שלושה חודשים לשלם את החוב ואם לא תעשה זאת תיאלץ למסור את בתה וזו תינשא לאחד מבניו (שהגדול בהם בגיל 6) כאשר תגיע לגיל הבגרות. צאלחה אמרה כי "אם החיים ימשכו כך היא תהרוג את עצמה ואת ילדיה. בעלה אמר כי ינסה להשיג את הכסף כדי להציל את בתו." [3] 


[1] https://www.alarabiya.net/, 14.11.2021

[2] https://www.alarabiya.net/, 14.11.2021

[3] https://elaph.com/, 17.10.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: