חסן נסראללה מייחל לפיגוע גדול נגד ישראל יותר מזה שהיה ב-1982 בבניין הממשל בצור

מזכ"ל חזבאללה חסן נסראללה נשא ב-11 בנובמבר דברים לציון "יום השהיד":

נסראללה העלה על נס את פיגוע ההתאבדות הגדול שביצע אחמד קציר במטה הממשל הישראלי בלבנון בשנת 1982 ומביע תקווה שחזבאללה יעשה פיגוע גדול יותר בלב ישראל או באחת מזירות העימות עם ישראל.

חסן נסראללה[1]

להלן עיקרי דבריו:

"השהידים הם נכס ענק עבורנו – רוחני, מוראלי, אמוציונלי, תרבותי ורעיוני. אחד ההישגים של השהידים הוא התנגדותם לפרויקט האמריקני שניסה לנצל את הטרור התכפירי (דאעש) באזור לטובתו ואנו התגברנו עליו. הישג נוסף של השהידים הוא מניעת מלחמת אזרחים בלבנון שעדיין יש הזוממים להביא לפריצתה.

אשר לישראל, היא מודאגת. התמרונים שישראל עושה בצפון ישראל משקפים דאגה ישראלית מפני חדירה של חזבאללה מלבנון ליישובים שלה בגליל. הישראלים מכירים את כוחו של חזבאללה… אם אנשיו ייכנסו לגליל יהיו לכך השלכות חמורות על ישראל… ישראל חוששת מהטילים המדויקים של חזבאללה… מצחיק לקרוא את ההערכות שציר ההתנגדות נחלש בשעה שהוא דווקא מתחזק… אפילו הנרמול של ישראל עם מדינות ערביות לא יועיל לה." 

נסראללה אמר בנאומו כי ביקור שר החוץ של האמירויות בסוריה ב-10 בנובמבר הוא הודאה בניצחונו של בשאר אל-אסד על האופוזיציה הסורית החמושה שמומנה ע"י מדינות המפרץ.

אחד מהישגי ההתנגדות הוא מניעה מארה"ב להשתלט על כל לבנון אך לא הצלחנו עד כה לשחרר את לבנון מההשפעה וההגמוניה האמריקנית, עם זאת אין לארה"ב שליטה מוחלטת… לבנון נחשפה ללחצים מצד ארה"ב מזה שנים שהוכפלו בתקופת טראמפ והיא הצליחה לעמוד מולם בזכות הישגי השהידים שלנו. לבנון דחתה אץ התכתיבים האמריקניים בנושא שרטוט הגבולות הימיים עם ישראל. יש להתנגד לתכתיבים חיצוניים והרי מדינה שמקבלת אותם משקרת אם היא אומרת שהיא ריבונית."

אשר למשבר עם סעודיה אמר נסראללה: "סעודיה היא שיצרה את המשבר האחרון מול לבנון ואנו לא מעוניינים בהסלמה. מחובתנו, כמי שנעשה להם עוול במתקפה הסעודית על לבנון, להציג את העובדות הנוגעות לסיבות המשבר הזה… תגובת סעודיה על דברי קרדאחי הייתה מוגזמת מאוד מאוד מאוד. יש בכירים אמריקנים ודיפלומטים ערביים שתיארו את המלחמה בתימן בביטויים קשים יותר מהצהרת קרדאחי. יש מדינות שקיללו את הנביא ,וראשי המדינות הללו הגנו על המגדפים ואילו סעודיה המתיימרת לייצג את המוסלמים לא עשתה להם דבר. סעודיה הציגה את עצמה כידידה של חלק נכבד מהעם הלבנוני. כך מתנהגים ידידים?!" לדבריו, סוריה ואיראן סייעו ללבנון, ואילו סעודיה מתנהגת ללבנון בצורה אחרת רק בגלל בעיה עם שר? התנגדנו לפיטוריו של שר ההסברה הלבנוני או להתפטרותו משום שהדבר פוגע בריבונותה ובכבודה של לבנון. הדרישות והתנאים של סעודיה לא יסתיימו בלבנון. האם האינטרס הלאומי הוא כניעה והשפלה? אחת האפשרויות היא שסעודיה חיפשה תירוץ ליצור משבר עם לבנון."

נסראללה המשיך לתקוף את סעודיה: "אנו מכירים את התפקיד של סעודיה במלחמת תמוז [מלחמת לבנון השנייה] כדי שהמלחמה תימשך. סעודיה רוצה שבעלי בריתה בלבנון ינהלו מלחמת אזרחים נגד חזבאללה לטובת ישראל וארה"ב. סעודיה לא נתנה סיוע ללבנון כבר שנים משום שהיא רוצה שתפרוץ מלחמת אזרחים."[2]


[1] https://www.alahednews.com.lb/, 11.11.2021

[2] https://www.raialyoum.com/, 11.11.2021,

https://www.alahednews.com.lb/, 11.11.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: