הרצח הזוועתי באסמאעיליה במצרים

העיר אסמאעיליה תפסה מקום בולט ברשתות החברתיות בשל פשע זוועתי שבוצע בה. תושב העיר רצח תושב אחר, כרת את ראשו בסכין קצבים ושוטט עמו ברחובות טנטא בעיר כשהוא מטיל אימה על עוברי אורח.   

חד הפעילים כתב: "אני עובד בסעודיה ואני נשבע וללא הגזמה: "בסעודיה יש בכל 200 מטר יש ניידת משטרה חוץ מהפטרולים. למרבה הצער, המשטרה במצרים אינה משרתת את העם כנדרש. השוטרים מגיעים באיחור רב אחרי שהפשע בוצע. השיעור הגבוה של הפשיעה במצרים הוא ממש אסון."

פעיל רשת אחר טען: "לבריונות ולאלימות  בקולנוע יש השפעה הרסנית על התנהגותם של האנשים. בקולנוע יש רק חולי נפש, אנשים צורחים ומגדפים כל העת ומשתמשים באלימות. זה קולנוע שהפך את האלימות והעבריינות לערכים חיוביים ואמצעי להשיג מעמד חברתי, כסף וכבוד…  לעומת זאת,

נלחמים בקולנוע שמציג יופי, מוזיקה ואומנות באמתלות סלפיות שונות ריאקציוניות."

פעילים אחרים גינו את שתיקת התושבים המצרים על מה שקרה וטענו כי היו כאלה שעמדו וצילמו לא נקפו אצבע. מוחמד אל-ג'ונדי כתב: "לפשע הברברי האיום שותפים גם כל אלה שצפו בו ולא ניסו להרתיע את הרוצח השטני וכן כל מי שפרסם את העבריינות, האלימות, הכאוס והסמים במקום להפיץ ערכים דתיים, הומאניים ומוסריים."

מחמוד ראשד צייץ: "הגיע הזמן שנגיד שאנו בדקה האחרונה לפני שמתחשבנים אתנו. אנחנו מתעלמים ממה שקורה. בן אדם נשחט והאנשים עומדים ומתבוננים. זהו, לא נותרו רגשות וכל אחד עומד ומצלם כדי שיהיה סרטון והוא יקבל "לייקים"."[1]

הציוץ של ראשד[2]

חבר הפרלמנט המצרי לשעבר – באסל עאדל – המקורב למשטר תקף את התפשטות תופעת הבריונות והשתיקה סביבה: "פשע אסמאעיליה יחזור על עצמו משום שהפשע בארצנו הפך למעשה שמתגאים בו. אני קורא לכל מי שהעם הזה חשוב לו לטפל בגורמים לתופעה."

ראניה מנצור גינתה את אלה שהפיצו את הסרטון של הפשע: "אינני מופתעת שאיש לא חשב למנוע את הרצח משום שזכותם של אנשים לפחד ממישהו שהוא לוקה בנפשו ואוחז בחרב שעלולה להרוג אותם. אני מופתעת ממי שצילם את הסרטון ועשה שיתוף."[3]  

להלן לקט תגובות לכתבה על הנושא ביומון ראי אל-יום:

עומר: "באחרונה גידפו עיתונאים מצרים את איראן ולגלגו על הרקטות של חזבאללה וחמאס. תעסקו בארצכם ודברו על מה שקורה בה ועל בעיותיה המתגברות באופן דרמטי."

אחמד מוצטפא כתב: "כל האלימות הזאת וחוסר הביטחון מתרחשים במצרים בשעה שהאינטלקטואלים וכתבי החצר של משטר קימפ דיוויד עוסקים רק בלעג על ציר ההתנגדות לאויב הציוני. הם עוסקים רק בהדגשת כוחה של הישות הציונית ובכך שצבאה אינו מנוצח."

מופיד אל-צאפי כתב: "אל-קאעדה ודאעש רדפו ועדיין רודפים את השיעים בכל מקום, רואים בהם כופרים ועורפים את ראשיהם. לעתים הם רודפים גם סונים. ייתכן שאותו דבר קורה כעת במצרים."[4]


[1] https://www.raialyoum.com/, 1.11.2021

[2] https://twitter.com/Mahmoud18608403/status, 1.11.2021

[3] https://www.alaraby.co.uk/, 2.11.2021

[4] https://www.raialyoum.com/, 1.11.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: