התנועה להחרמת ישראל – BDS: השתתפות הרש"פ ב"אקספו דוביי" אינה מייצגת את העם הפלסטיני

התנועה להחרמת ישראל – – BDS פרסמה היום (20.10.2021) הודעה ובה נאמר כי "לאור הניסיונות של כמה גורמים המשתתפים ביריד 'אקספו דוביי', שהוא בעצם מבטא נרמול, לנצל את קיומו של אגף פלסטיני ביריד להצדיק את עמדתם ולתקוף את הקריאות להחרים את היריד, מדגישה תנועת BDS כי הגורם שארגן את האגף המשתתף ביריד הנרמול תחת השם 'פלסטין' הוא הרשות הפלסטינית וכי ההשתתפות הזאת ביריד אינה מייצגת את העם הפלסטיני, שרובו המכריע מתנגד לנרמול עם האויב הישראלי ולהסכמי הבגידה. הסכמים אלה – לא רק שהם משקפים נטייה למחנה הציוני באזור אלא גם נחשבים לפתיחה במלחמה נגד הבעיה הפלסטינית שהיא הבעיה המרכזית של עמי האזור הערביים."[1]

BDS[2]

עוד נאמר בהודעה כי "הרשות הפלסטינית הנוכחית אינה נבחרת, אין לה כל מנדט דמוקרטי מהעם הפלסטיני לייצגו, ואש"פ הוא עדיין הנציג הלגיטימי היחיד של העם הפלסטיני במולדת ובפזורה."

לפי ההודעה של BDS, "שלטונה של הרשות הפלסטינית מצומצם, כפי שבכיריה מודים, לאזורים מוגבלים משטחי 1967. רוב מוחץ בעם הפלסטיני, הגורמים הפוליטיים והאיגודים התומכים בתנועת BDS רואים בהשתתפות ביריד, שמתקיים בחסות משטר האמירויות העריץ והבוגד בבעיה הפלסטינית, הסכמה ועידוד נרמול ערבי רשמי עם ישראל וניסיון לתת עלה תאנה פלסטיני לשלטונות באמירויות ובישראל לכסות על פשעיהם והברית הצבאית ביניהם."  

"תנועת BDS שבה וקוראת להחרים את כל הפעילויות של 'אקספו דוביי' משום שישראל משתתפת ביריד הזה כדי לשווק את 'מוצריה ההרסניים ולחפות על פשעי משטר האמירויות'. התנועה קוראת לציבור הפלסטיני להסלים את הלחץ העממי על הדרגים הרשמיים הפלסטיניים כדי שיכבדו את החלטות אש"פ להפסיק את כל סוגי הנרמול וההסכמה לתת לגיטימיות לנרמול הערבי. כמו כן קוראת להסלים את החרמת אקספו דוביי ברמה העממית כדי לא לתת למנרמלים תירוצים לתקוף את מסעות ההחרמה הבין-לאומיים."


[1] https://www.raialyoum.com/, 20.10.2021

[2] https://www.raialyoum.com/, 20.10.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: