החרמת זמרת לבנונית בעיראק משום שמתחה ביקורת על חזבאללה

הזמרת הלבנונית אליסה מתחה באחרונה ביקורת על חזבאללה הלבנוני ובייחוד לאחר הבאת הדלק מאיראן ללבנון תוך שהיא משמיעה עמדות דומות לאלה של סעודיה ובעלות בריתה ומפלגת כח"ל בראשות סמיר ג'עג'ע.

הזמרת אליסה[1]

בתגובה נשמעו קולות בציבור העיראקי שקראו לא להשתתף בהופעה של אליסה האמורה להתקיים ב-22 באוקטובר בגלל הביקורת שלה על חזבאללה. אחרים הביעו התנגדות להופעותיה בעיראק משום שתמכה בנרמול של מדינות ערביות עם ישראל.

יש שהאשימו את אליסה בנרמול עם ישראל לפני כמה ימים כאשר סימנה לייק ושיתפה ציוץ של אחד ממעריציה שהתברר שהוא ישראלי. בעקבות התקפות רבות עליה מהעולם הערבי הסירה את השיתוף הזה.

להלן מבחר תגובות ערביות:

אבו אבראהים, פלסטיני: "איש לא ישחק בעקרונות ההתנגדות הערבית בהנהגת כל תושבי עיראק. זו עיראק – שורשי הערבים, הערביות והכבוד. תמיד תמצא את אנשי עיראק בשורה הראשונה של שחרור פלסטין."

עאדל רסאם: "ההתקפה על ההתנגדות הלבנונית ועל חזבאללה משרתת את המפעל הציוני… אסור לאלה שסטו מן הדרך הישרה [הזמרת אליסה] לטמא את אדמת עיראק [בהופעתה]."

עקיל אל-מטירי: "אליסה, היזהרי, אל תגיעי לארצי. נזרוק אותך כפי שזרקנו את בוש הבן. תשאלי כיצד זרקנו את הפושע הארור בוש."

עואד: "אין לה [לאליסה] זכות לתקוף את ההתנגדות הלבנונית. זו חוצפה ולא אומץ. רק הציונים מקרב הערבים עוינים את חזבאללה. האם שמעתם על יהודי שתומך בערבים נגד בני עמו כפי שעושים הציונים מקרב הערבים?"


[1] https://www.raialyoum.com/, 20.9.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: