החות'ים בתימן מנסים לשנות תוכניות לימוד ומגייסים מורים להטפה לתרבות המוות

עם פתיחת שנת הלימודים החדשה חידשו המיליציות החות'יות את הפרות זכויות האדם במגזר החינוך. הדבר בא לידי ביטוי בהמשך הדרת אנשי חינוך שאינם תומכים בחות'ים, כפייה על בתי הספר הממשלתיים והפרטיים לשדר בשידורי הבוקר תוכניות עם תכנים עדתיים ואילוץ המורים באיומים להשתתף בקורסים העוסקים בהטפה לתכנים עדתיים במרתפים חשאיים ברחבי העיר צנעא.  בנוסף להכנסת שינויים בתוכניות הלימוד.

תלמידים בתימן[1]

אנשי חינוך בתימן אמרו כי אנשי ההפיכה [החות'ים] ממשיכים לשים להם למטרה אלפי מורים בצנעא ובמקומות נוספים הנמצאים בשליטתם ומכינים רשימות שחורות של כל אלה שאינם מסכימים עימם כדי להעניש אותם בפיטורין או במאסר.

מורה בצנעא שבחר להזדהות בכינוי "עדנאן מוחמד" סיפר כי אולץ להשתתף בקורסים שבהם מלמדים "רעיונות שקריים ואידיאולוגיה הסותרת את כל הערכים, המוסר והכללים בתימן… הקורס של החות'ים כלל הקשבה לנאומים והרצאות של מייסד התנועה – חסין אל-חות'י  – ומנהיגה הנוכחי בזכות הציות העיוור לשושלת החות'ית, חירוף נפש והקרבה למען השגת המיזמים של החות'ים, מטרותיהם ותוכניותיהם."    

עוד נמסר כי מפקחים חות'ים המתחזים למנהלי מחלקות במשרד החינוך ממשיכים כבר כמה חודשים לקבץ בכל בוקר לפני תחילת הלימודים את העובדים לשמוע הרצאות שתוכנן אידוקטרינציה חות'ית.

מזכ"ל איגוד המורים בתימן – חוסין אל-ח'ולאני – אמר בתגובה כי "הניסיונות לשנות את תוכניות הלימודים לטובת אג'נדה 'עדתית' ישנו את המרקם החברתי ויגרמו להעמקת הפערים התרבותיים והרעיוניים במדינה. כמו כן השינויים הללו ייצרו דור של מיליוני ילדים מוגבלים לרעיונות עדתיים ולתרבות של אלימות ושנאה." הוא הוסיף כי האיגוד קרא לקהילה הבין-לאומית לדבר בפומבי נגד הפוליטיזציה של החינוך.[2]


[1] https://www.alarabiya.net/, 30.8.2021

[2] https://aawsat.com/, 2.9.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: