בעל טור סעודי: איראן מבינה את שפת הכוח בלבד ולכן ישראל מדברת איתה באותה שפה

טארק אל-חומיד, עורכו לשעבר של היומון הסעודי "אל-שרק אל-אוסט" התייחס במאמרו לדבריו של נשיא איראן היוצא – חסן רוחני – שאמר כי לפעמים ההנהגה האיראנית לא סיפרה לציבור את כל האמת והוסיף "אם עשינו טעות אנו מתנצלים ומבקשים את סליחת האנשים."   

טארק חומיד[1]

לפי חומיד, "המשמעות של דברי רוחני היא שממשלת איראן שיקרה לתושביה, וזה עניין איראני, אך הנושא שלנו הוא השקרים של האיראנים לאזור ולקהילה הבין-לאומית. כמה פעמים שיקרה איראן בתקופת כהונת רוחני לעיראק, לסעודיה, למדינות המפרץ, לתימן, ללבנון ולסורים וכמה פשעים ביצעה כלפי האזור והעמים שבו?!

כמה פעמים שיקרה איראן לבעלי בריתה סין ורוסיה, כמה פעמים שיקרה לאיחוד האירופי בנושא הסכם הגרעין וכמה פעמים שיקרה לאמריקנים?! כמה שיקרה איראן בכל פעם שאמרה כי היא מוכנה לנהל דיאלוג עם שכניה?! כמה פעמים שיקרה כשהיא חוזרת ואומרת כי ביטחון האזור יושג רק בהבנה הדדית בין מדינות האזור והנושא אינו נוגע למערב ואחר כך היא עצמה ניהלה מו"מ עם המערב כדי לשכנע את האמריקנים שחייב להיות לאיראן תפקיד באזורנו?!

כמה איראן שיקרה ומשקרת כשהיא אומרת שהחזקת נשק גרעיני אסורה לפי פסק הלכה דתי. מה שאיראן עשתה ועושה באזורנו הוא הרס וחורבן שאינו נופל בחומרתו מנזקי הגרעין. די בכך שבעל בריתה אסד נשיא סוריה שהיא מסייעת לו בנשק, בכסף ובכוח אדם השתמש בנשק כימי נגד עמו בחיפוי ובהגנה של איראן.

כמה שיקרה איראן כשדיברה על יציבות האזור ובה בעת מימנה את החות'ים, את המיליציות בעיראק את מפלגת ההרס והחורבן בלבנון (חזבאללה) וכעת יוצרת משבר בביטחון הספנות באזורנו.

כמה פעמים שיקרה איראן בנושא יחסיה עם ארגונים קיצונים ולא רק שיעים אלא גם סונים דוגמת ארגון אל-קאעדה שהיא קלטה את אנשיו ומשפחותיהם והקלה את תנועתו של אבו מצעב אל-זרקאוי וגם שחררה את מפקדי דאעש מבתי הכלא בעיראק ובסוריה.

אנו יכולים לכתוב דפים שלמים ואפילו ספרים על כל שקרי איראן ולא רק לעם שלה אלא לכל העולם. תקיפת הספינה הישראלית היא הוכחה לשקרים האיראנים המתמשכים והשיטתיים.

לכן דברי רוחני על כך שלא אמרו לאיראנים את האמת במשך שמונה שנים אינם מפתיעים וגם לא משקפים אומץ פוליטי והרי גם הנשיא לשעבר אחמדי נג'אד ניסה לעשות דבר דומה לאחר סיום כהונתו.

כל מי שעוקב אחר המשטר האיראני ועובד מולו יודע שהוא רואה בשקר חלק מהדיפלומטיה והתחבולה. אף שהמערב מכיר היטב את שקרי המשטר האיראני, הוא מנסה לרצות את איראן ולתת לה הזדמנויות אחת אחרי השנייה ובכך המערב מאריך את משך הסכסוך.

זו טעות משום שאיראן אינה מכירה אלא שפה אחת וזאת שפת הכוח ולכן יש לקוות ל'דיאלוג' ישראלי-איראני היות שישראל מבינה בדיוק את השפה שאיראן מבינה וכבר החלה לדבר איתה בשפה הזאת."[2]


[1] https://aawsat.com/, 4.8.2021

[2] https://aawsat.com/, 4.8.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: