קמפיין מרוקני נגד הנרמול והגעת תיירים מישראל

אלפי מרוקנים השתתפו בקמפיין ברשתות החברתיות ששמו "לא שלום לציונים הבאים לארצנו" שמטרתו להתנגד לתיירים הישראלים שאותם כינו "פושעי מלחמה"

דגל ישראל במרוקו[1]

פעילה מרוקנית כתבה: "ראיתי סרטונים של קבלת פנים לקבוצות תיירים המגיעים מן 'הישות' שגזלה את האדמה ואת חיי הפלסטינים וטימאה את המקומות הקדושים… איך אתם חשים מול הקורבנות נשים וילדים וההרס שנגרם? "   

 "החזית המרוקנית לתמיכה בפלסטין וההתנגדות לנרמול" קראה לתושבי מרוקו להשתתף בקמפיין האלקטרוני בתקופה של שהיית משלחת ישראלית במרוקו ולהשתמש בהשתאג שהוזכר במסגרת רחבה מאוד.

"מרוקו אינה מתחם תיירות לרווחת פושעי מלחמה ציונים"[2]

אחת התגובות לכתבה: "העם המרוקני מכובד ויש בו גיבורים. ארורים המנרמלים הבוגדים. הסתלק כובש ציוני כופר אל מזבלת אירופה מהמקום שהגעת ממנו. יבואו ימים ותראו את הגיהינום."

לעומת זאת בתגובה אחרת נכתב: "לו פעלו שליטי ערב שעשו הפיכות לפי עצתו של הנשיא התוניסאי  – אל-חביב בורקיבה – בשנת 1965 שטען כי יש לקבל את החלטת החלוקה של האו"ם ולנהל הידברות ומו"מ עם ישראל במקום להילחם בה, היו מונעים את התבוסות בשנים 1967 [מלחמת ששת הימים] ו-1973 [מלחמת יום כיפור] ואז ישראל לא הייתה בממדים של היום. לו נמנעו העיראקים ממלחמה נגד המהפכה האסלאמית של ח'ומיני באיראן לא היו פורצות המלחמות העדתיות שניהלו הערבים והמוסלמים ושירתו את ישראל."[3]


[1] https://www.raialyoum.com/, 29.7.2021

[2] https://twitter.com/FatimaE23391483, 25.7.2021

[3] https://www.raialyoum.com/, 29.7.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: