חבר פרלמנט לשעבר מטעם חזבאללה השעה את פעילותו בארגון עקב ביקורת על חתונה בזבזנית של בתו

חתונה ראוותנית של בתו של חבר פרלמנט לשעבר מטעם חזבאללה – נואר אל-סאחלי – כולל הגשת משקאות חריפים עוררה מהומה רבה בציבור הלבנוני על רקע המשבר הכלכלי החמור של תושבי המדינה. בעקבות הביקורת נאלץ אל-סאחלי להתנצל ולהשעות את פעילותו בחזבאללה כדי לא לקשור את האירוע לארגון.

תמונות מן החתונה[1]

כתב היומון "ראי אל-יום" – ח'אלד אל-ג'יוסי – טען כי לחזבאללה אין כל קשר לאירוע אך יריבי הארגון קושרים אותו לכל מה שקורה בלבנון: "כל מה שמתרחש בלבנון קשור לנשק שלו. חזבאללה איננו האחראי היחיד לקריסה הכלכלית של לבנון אלא חלק ממערכת פוליטית שיתופית שלכל אחד ממרכיביה יש חיסרון או תפקוד לקוי וחלקם גם משבש את הרכבת הממשלה." עם זאת הוא מביא גם את הדעה שסבורה כי ארגון חזבאללה אמור לפקח על חבריו בחייהם הפרטיים.

יש כמה סיבות להמולה שעוררה החתונה: לבנון במשבר כלכלי עמוק והחתונה הייתה מנקרת עיניים. מלבד זאת, לחתונה היה אופי ליברלי מאוד שחזבאללה אינו רגיל לו "והרי מדובר בארגון דתי שאנשיו מחויבים לערכי הדת והמוסר". לא הייתה הפרדה בין נשים לגברים, והכלה משכה תשומת לב רבה בתסרוקתה ובשמלתה הארוכה והיקרה. התאורה הרבה שהופעלה בחתונה עוררה סימני שאלה על רקע המחסור בדלקים ובעיות הספקת החשמל לתושבי המדינה.   

בתמונות ובסרטונים שופצו ברשתות החברתיות נראית הכלה הלה, בתו של אל-סאחלי, לובשת שמלת כלה שערכה נאמד בכאלפי דולרים בווילה שקושטה בצורה דימיונית עם שולחנות עמוסים, כלים מפוארים ומשקאות אלכוהוליים. נראה שהביקורת הקשה ביותר מצד תומכי חזבאללה הייתה על העובדה שהכלה עודדה את חבריה לשתות אלכוהול.

בתגובה לביקורת צייץ אל-סאחלי: "השתתפתי בטקס נישואי בתי שארגן אותו חתני ולא שיערתי שהדבר יפגע בציבור היקר שלנו, ולכן אני מתנצל על מה שקרה. כמו כן פגעתי בשגגה בארגון [חזבאללה] שאני אוהב ומשתייך אליו לכן אני משעה את כל פעילויותי בארגון עד שההנהגה תקבל החלטה לגביי ואני אקבל כל החלטה תהיה אשר תהיה."[2]   

הציוץ של נואר אל-סאחלי[3]

בתגובות לכתבה טען הכתב הפוליטי עבד אלל-טיף עבאס: "נואר סאחלי הוא גייס חמישי שנכנס לחזבאללה בצורה מתוחכמת. הוא אחד מאלה העובדים בשירות המודיעין הישראלי והאמריקני."[4]


[1] https://twitter.com/AOAltwaijri, 27.7.2021

[2] https://www.raialyoum.com/, 29.7.2021

[3] https://twitter.com/sahilinawar/status, 25.7.2021

[4] https://www.raialyoum.com/, 29.7.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: