חסן נצראללה: "הדיבורים על השמדת ישראל אינם תקוות שווא"

בפתיחת כינוס "אללקאא' אל-וטני אל-אעלאמי" אמר מזכ"ל חזבאללה – חסן נצראללה – כי השיח התקשורתי שצריך לחדש הוא העימות מול ישראל ומול ההגמוניה האמריקנית. השיח הזה של ציר ההתנגדות נשען על זכותו של העם הפלסטיני על אדמתו וזכותה של סוריה על הגולן שלה. כלי התקשורת של ההתנגדות תרמו ביצירת הניצחון באמצעות הסתמכות על עובדות ומחקרים. הם אינם משמיעים היום קצידות [שירה] נוסטלגיות אלא קצידות של ניצחונות.   

דברי חסן נצראללה[1]

לדבריו, כאשר ההתנגדות נוקטת לוחמה פסיכולוגית היא אינה מסתמכת על ידיעות פיקטיביות או שקרים משום שאחת מנקודות החוזק של כלי התקשורת של ציר ההתנגדות היא אמינות בהעברת הידיעות והעובדות… ההתנגדות האסלאמית למשל עמדה בהבטחותיה לשחרר אסירים כולל ההתנגדות הפלסטינית שעמדה בהתחייבותה להגן על ירושלים. "הדיבורים על השמדת ישראל אינם תקוות שווא וההתנגדות אינה מגזימה ביעדיה."

בהתייחסו לרשתות החברתיות אמר נצראללה כי אלה הצליחו להשתתף ביצירת הניצחונות של ההתנגדות ועובדה היא שהאויב מוריד ערוצים ומנתק אתרים אלקטרוניים משום השפעתם. יש להפיק תועלת מן הרשתות החברתיות.

לדברי נצראללה, במלחמה הפסיכולוגית נגד ההתנגדות מגייסים מיליארדי דולרים כדי להכפישה לכן יש לקבוע תוכנית תקשורתית להתמודד מול הזיוף והסילוף של ההתנגדות ובייחוד מה שקשור לירושלים ולפלסטינים.

נצראללה מתח ביקורת על אמצעי תקשורת במדינות במפרץ שהתכחשו לניצחון שרשמה ההתנגדות בעזה "אף שכולם הכירו בו".

לדבריו, "מי שרוקם מזימות באזור שואף להעסיק את התושבים בפרנסתם וזה מה שקורה באזורנו כדי שלא נעסוק במזימות נגדנו ובייחוד אלה שנרקמות נגד הפלסטינים. אנו חייבים לפעול בשני המסלולים כלומר לעסוק במשברים הפנימיים שלנו ולא לזנוח מה שקורה לאומה."

בהתייחסו למשבר הממשלתי בלבנון אמר נצראללה כי הוא נובע ממשבר פוליטי, שחיתות, גנבות ומונופולים ללא גבולות… הסיבה  העיקרית למשבר היא המצור האמריקני שמטרתו להעניש ולמנוע כל סיוע ללבנון. ארה"ב גם מונעת מכל ידיד של לבנון במזרח לסייע לה. האם לא ארה"ב היא שמונעת מהבנקים בלבנון להביא כספים מחו"ל ומונעת סיוע מהמזרח למשל מסין? "יש החוששים שארה"ב תציב אותם ברשימת הסנקציות אבל הרי לבנון כולה הולכת למות." מטרת המצור האמריקני היא לעורר את העם הלבנוני נגד ההתנגדות ומקורביה. השגרירות האמריקנית בביירות שותפה לקריסת המטבע הלבנוני. יש מדיניות שגויה שהביאה למשבר בלבנון אך ארה"ב היא השותפה של המושחתים."[2]   


[1] https://www.alahednews.com.lb/, 5.7.2021

[2] https://www.alahednews.com.lb/, 5.7.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: