חמאס: גוגל ואפל צריכות לחזור בהן ממחיקת השם פלסטין מהמפות

משרד ההסברה של ממשל חמאס בעזה גינה את מחיקת השם "פלסטין" מאפליקציות המפות של חברות גוגל ואפל והחלפתן במפות שהמלה ישראל מחליפה את המלה פלסטין. חמאס האשימה את החברות האלה בכך שהן "רמסו ברגל גסה את כל העובדות ההיסטוריות והמשפטיות המוכיחות את בעלות הפלסטינים על שטחי פלסטין כולל המפה שנושאת את השם פלסטין משנת 1851."

המפות של חמאס: פלסטין על כל ארץ ישראל[1]

בהודעת משרד ההסברה של חמאס נאמר: "אנו רואים בהתנהגות הזאת עוינות כלפי העם שלנו וזכויותיו, גישה מנוגדת להחלטות האו"ם ולאמנות בין-לאומיות ונטייה ברורה לטובת ישראל. דבר זה מחייב עמדה ברורה מצד העם הפלסטיני וכל תומכי הנושא הפלסטיני."

המשרד האשים את ישראל שהיא אחראית לצעד הזה "במסגרת המלחמה שהיא ושותפותיה מנהלות נגד הנושא הפלסטיני ועקרונותינו הלאומיים כדי לחסל את זכויותינו ואת הנושא הפלסטיני." הוא דרש מחברות גוגל ואפל לחזור בהן מהצעד המגונה הזה ולהתנצל בפני העם הפלסטיני. במקביל קרא לבצע קמפיין נרחב של תמיכה בהחזרת השם פלסטין למפות, לאיים בהחרמת החברות האלה ולהפעיל עליהן לחצים נוספים.

משרד ההסברה של חמאס קרא לפזורה הפלסטינית בארה"ב להגיש תביעה משפטית נגד גוגל ואפל ולדרוש מהן לשלם פיצוי שיוקדש לאלה שניזוקו מהעימות האחרון בעזה.

כמו כן קרא המשרד לפעול בכל דרך כדי להביא לשינוי ההחלטה של גוגל ואפל. הוא קרא לכל הפלסטינים והערבים "לפרסם את מפת פלסטין ברשתות החברתיות ובאתרים ולפעול להפחית בערכן של שתי החברות כצעד ראשון ומסר של התנגדות לכל ניסיון למחוק ולסלף את הזהות הלאומית הפלסטינית."[2]


[1] https://www.palinfo.com/, 30.6.2021

[2] https://www.palinfo.com/, 30.6.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: