חמאס והג'יהאד האסלאמי פתחו את מחנות הקיץ לאמן ילדים ונוער בנשק

כמו בעבר גם השנה פתחו הזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד האסלאמי (גדודי עז אל-דין אל-קסאם ופלוגות אלקודס) ביום שבת (26 ביוני) מחנות קיץ לילדים ולנוער במטרה לאמנם בנשק. מחנות הקיץ של חמאס (טלאיע אל-תחריר – חלוצי השחרור) שקלטו עשרות אלפי ילדים נקראים השנה בשם "סיף אל-קודס" על שם המערכה האחרונה שהתנהלה בין ישראל לעזה. מחנות הג'יהאד האסלאמי נקראים "סיף אל-קודס – אקתרב אל-ועד" (קיום ההבטחה מתקרב).

האימונים מתקיימים בבסיסי חמאס וגא"פ ועל חוף הים כאשר כל ארגון עורך אותם בנפרד.

נוער עם נשק[1]

דובר המחנות השייכים לתנועת חמאס – אבו בלאל – אמר כי "פעילות המחנות מצטרפת להישגים שרשמה התנועה במערכה האחרונה – סיף אל-קודס – ולהכנת דור השחרור". הוא הוסיף כי השנה ניכרת היענות רבה מאוד ונרשמו למחנות הקיץ עשרות אלפים יותר משנים קודמות "דבר המעיד על ההסתופפות הציבורית והעממית סביב ההתנגדות." הוא הוסיף כי אף שגדודי אל-קסאם טרודים בקרבות ההכנה ורק כעת יצאו ממערכה הם הציבו בראש סדר העדיפויות שלהם את הכשרת הדור הבא.

חמושים מקרב גדודי אל-קסאם מפקחים על אימון הילדים בשימוש בנשק ובמבחנים צבאיים המדמים מלחמות.

בכיר בג'יהאד האסלאמי אמר כי ייעוד המחנות הוא הכנת דור של התנגדות שיתחנך על שחרור וכיבוש מסגד אל-אקצא מידי ישראל ועקירת הנטע הזר שכבש את פלסטין… עמנו ימשיך להתנגד לישראל עד הניצחון או מסירת הנפש". לדבריו, הגי'יהאד האסלאמי יתחיל להכין את דור הניצחון לפני שיפנה לעבר המערכה על ירושלים שהיא המערכה של האומה הערבית והאסלאמית.[2]  

אימונים במחנות הקיץ של חמאס[3]

מחנות הקיץ של הג'יהאד האסלאמי[4]

מודעת הרישום למחנות על רקע מסגדי אל-אקצא[5]


[1] https://paltoday.ps/, 26.6.2021

[2] https://aawsat.com/ , 27.6.2021

[3] https://www.maannews.net/, 27.6.2021

[4] https://paltoday.ps/, 26.6.2021

[5] https://alquds.com/, 13.6.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: