מרגלת אמריקנית לטובת חזבאללה

צפוי שיוטל מאסר עולם על אמריקנית ממוצא לבנוני – מרים טה תומפסון – באשמת ריגול לטובת חזבאללה. בחקירתה התברר כי המניע למעשיה היה ניסיון לרצות איש חזבאללה שהתאהבה בו באינטרנט והבטיח לה לשאתה לאישה אף שלא פגשה אותו.

תומפסון פעלה מאז חודש דצמבר 2019 להשיג מידע ושמות של מודיעים העובדים בשרות הצבא האמריקני כדי להעבירם ללבנוני שאתו יצרה קשרים רומנטיים והוא סיפק את המידע לחזבאללה, בייחוד לאחר חיסול קאסם סולימאני – מפקד כוח אל-קודס האיראני לשעבר.

מרים תומפסון[1]

מרים החזיקה באישור ביטחוני שאפשר לה להגיע למידע סודי במחשב בעבודתה כמתרגמת עבור מבצעים מיוחדים אמריקניים בדגש על העיר ארביל בצפון עיראק. היא נכנסה לתיקיות מיוחדות של הצבא שהכילו שמות של משתפי פעולה.

כמו כן הודתה כי הכירה את איש חזבאללה שנים לפני שהחלה לרגל וכי הוא הבטיח לה להביאה ללבנון תוך טענה שהוא מכיר קרוב שלו במשרד הפנים הלבנוני שיש לו קשרים עם חזבאללה. האיש אף העז לבקש ממנה לספק להם [לאנשי חזבאללה] מידע על מי שסייעו לארה"ב להתנקש בסולימאני. היא הבינה שמדובר בחזבאללה ובכל זאת נענתה לבקשתו לאסוף מידע עבורו משום שחששה כי יסיים את הקשר איתה.

לפי התקשורת האמריקנית, תומפסון זכרה ידיעות בע"פ ואחר כך כתבה אותן ושידרה באפליקציה של שידור קטעים מצולמים בנייד שלה. באחד המקרים נחשפה שיחה שלה לאיש החזבאללה שבה היא חושפת מזכר בערבית ובו היא מתארת את הטכניקה שהשתמש בה אחד ממשתפי הפעולה לאיסוף מידע.

בתקופה שבין 30 בדצמבר 2019 ל- 10 בפברואר 2020 היא הגיעה כמה פעמים ל-57 תיקים שעסקו בשמונה מודיעים והעבירה את המידע לאיש חזבאללה עד שפשטו על ביתה במתקן צבאי בארביל שם מצאו האמריקנים מזכר בערבית בכתב יד ובו מידע על מערכות מחשבים של משרד ההגנה האמריקני.[2]


[1] https://www.alarabiya.net/, 23.6.2021

[2] https://www.alarabiya.net/, 23.6.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: