עיתונאי מרוקני: אמשיך לראיין ישראלים למרות האיומים על חיי

העיתונאי המרוקני סימו בן בשיר, המשמש כתב לענייני רווחה וידוענים בהוליווד, ספג איומים על חייו ואיבד כמאה אלף עוקבים באינסטגרם בעקבות ראיון שערך עם השחקנית הישראלית גל גדות. תוקפיו טענו כי הוא בוגד בבעיה הפלסטינית משום ששיבח "חיילת לשעבר בצבא הישראלי".

סימו בן בשיר[1]

בן בשיר תאר את גדות לאחר הריאיון שערך עימה כאחת השחקניות המרשימות ביותר שראיין ושהיא מדהימה במלוא מובן המילה, ובכך עורר זעם ואכזבה בקרב העוקבים שלו באינסטגרם, והם כינו אותו: ידיד ישראל הציונית", "הבוגד בבעיה הפלסטינית", "התומך בנרמול עם ישראל".

העיתונאי הביע מורת רוח מההתקפה המרושעת נגדו שכללה ביטויי נאצה שלא ראוי לחזור עליהם. לטענת תוקפיו הוא "העניק תמיכה מורלית ותקשורתית לשחקנית החיילת הישראלית לשעבר שהשתתפה בתקיפה הישראלית בלבנון ב-2006 [מלחמת לבנון השנייה]."

בן בשיר הביע תמיכה בנרמול של מרוקו עם ישראל ווציין שהדבר משרת את האינטרסים של מרוקו. כמו כן הביע תמיכה בכינון שלום בין ישראל לפלסטינים ובפתרן שתי המדינות והוסיף: "איננו רוצים מלחמה חדשה".

הוא אמר כי אינו מתחרט על דברי השבח שלו לגל גדות, וכבוד הוא לו לראיין אותה. הוא גילה כי בקרוב יערוך עמה ריאיון נוסף. הוא התגאה בהיותו העיתונאי הערבי הראשון שראיין את גל גדות לאחר ששיחקה בסרט Wonder Woman

בן בשיר מתח ביקורת על הציבור הערבי והמרוקני על שהוא "מנסה להיראות מודרני ובה בעת דבק בדת… הציבור הזה מתנגד לשלום ולנרמול עם ישראל… לא מעניין אותי העבר של גל גדות כחיילת… במרוקו רוב חבריי היו יהודים ובכלל במרוקו היהודים הם חלק בלתי נפרד מהתרבות המרוקנית."  

ארגון הכתבים האמריקנים פרסם דוח המגן על סימון בשיר, ומפיקת הריאיון – ג'ניפר רוס – אמרה כי רוב התגובות לריאיון הגיעו מאנשים אנטישמיים שונאים "הרואים בדברי שבח לכוכבת ושחקנית ישראלית קידום חיילת לשעבר בצבא הישראלי" היא הוסיפה כי אין זו הפעם הראשונה שהעיתונאי סופג ביקורת על ריאיונות עם אישים ישראלים, אך אין לו כל כוונה לשנות את אופי עבודתו או את עקרונותיו.[2]

גל גדות[3]


[1] https://paltoday.ps/,22.6.2021

[2] https://www.alquds.co.uk/,22.6.2021

[3] https://www.alquds.co.uk/,22.6.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: