נטרול מחבלים מכונה ע"י הפלסטינים הוצאה להורג. בעל טור ביומון הרש"פ: מאמנים את החיילים לרצוח ולשקר שהיה ניסיון פיגוע

הפלסטינים, גם פת"ח וגם חמאס, מתקשים להשלים עם ההנחה שפלסטיני שהחליט לבצע פיגוע ולרצוח ישראלים – דמו בראשו – ויש סיכוי גבוה שלא יצא חי מניסיון הפיגוע. אשר לניסיון שנעשה אתמול (16 ביוני) באזור חזמה ע"י ד"ר מיי עפאנה, תושבת אבו דיס לדרוס ולדקור ישראלים – גורמים פלסטיניים מפקפקים בגרסה הזאת תוך התעלמות מן העובדה שהיא פרסמה ברשתות החברתיות הודעות המרמזות על כוונותיה.

המכונית שהייתה אמורה לדרוס[1]

חמאס כינתה את נטרול המחבלת "הוצאה להורג". דובר התנועה – ד"ר עבד אל-לטיף אל-קאנוע – אמר כי "ההוצאה להורג של מי עפאנה ע"י ישראל מחייבת להפעיל את ההתנגדות בגדמ"ע בכל דרך ולאפשר לצעירים לצאת נגד ישראל." לפי אתר חמאס, עפאנה נורתה בטענה השקרית שהיא ניסתה לדרוס ולדקור.[2]   

פתחי אל-בס, בעל טור ביומון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, כתב מאמר המטיל ספק בנכונות הטענה שד"ר מיי עפאנה התכוונה לבצע פיגוע דריסה ודקירה. להלן קטעים מן המאמר:

"נראה שחיילי הכיבוש סובלים מעצבנות ופוחדים מכל דבר או שמאמנים אותם לרצוח ולשקר שהם היו במצב של סכנת חיים והמערכת הממסדית תגן עליהם." לטענתו, עפאנה נכנסה לדרך חתחתים אולי כדי לברוח מפקקי התנועה או לקצר את הדרך אך רצח פלסטינים הוא דבר קל ערך בעיני החיילים "שיש להם טענה שקרית מוכנה מראש – ניסיון דריסה ודקירה."  

אחת הטענות של אל-בס נוגעות לפרופיל של מבצעי הפיגועים וטענתו שמיי עפאנה רחוקה מהפרופיל המוכר כלומר, אישה צעירה, מרצה באוניברסיטה, אמא, "ותווי פניה מלמדים שהיא טובת לב ואוהבת את החיים".

אל-בס מסיים את מאמרו כך: "הפחד ימשיך לרדוף אותם [את הישראלים]. נחיה על אדמתנו והם מתים מפחד קיומי בכל יום על אדמה שאינה שלהם. אשרינו שאנו מנצחים אותם."[3]


[1] https://felesteen.ps/, 16.6.2021

[2] https://felesteen.ps/, 16.6.2021

[3] https://www.alhaya.ps/, 17.6.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: