ג'בריל רג'וב מאשים חלק ממדינות ערב בקשירת קשר עם ישראל להנציח את הפילוג בקרב הפלסטינים

מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח – ג'בריל רג'וב – אמר כי איש ממנהיגי ערב לא התקשר עם יו"ר הרשות הפלסטינית – מחמוד עבאס – במהלך "התוקפנות" הישראלית הנוכחית והאשים גורמים ערביים בקשירת קשר עם ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו – להנציח את הפיצול הפלסטיני. בריאיון לטלוויזיה הפלסטינית אמר רג'וב כי חלק מהגורמים מהערביים מטילים מצור פוליטי וכלכלי.

ג'בריל רג'וב[1]

בפנותו למנהיגי ערב תהה מדוע אתם מונעים מאתנו כל דבר? מדוע אתם סוגרים טלפונים. מוטלת עליכם חובה. זו מערכה אסלאמית נוצרית שתגן על כבודכם. העם הפלסטיני בקו ההגנה הראשון על כבודכם, הנפט שלכם וביטחונכם.

אל-רג'וב הצביע על שלוש סכנות האורבות לפלסטינים בזמן הנוכחי: הנצחת הפיצול [בין פת"ח לחמאס]; סגירת שערי הדיאלוג וניסיון לשנות את המשטר הפוליטי. לדבריו, לפת"ח יש אבחון שראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו – והימין בישראל חותרים לקבע את הפילוג. מהתנהגותם של חלק מהמשטרים הרשמיים הערביים חשנו שהם קשרו קשר עם דרכיו של בנימין נתניהו להנצחת הפילוג.

אל-רג'וב הביע תקווה שחלק ממשטרי ערב הרשמיים הערביים לא יסגרו את שערי הדיאלוג הלאומי הפלסטיני הכולל והבהיר כי "לא נאפשר שהמשטר הפוליטי הפלסטיני ישתנה רק משום שגורמי כיבוש אזוריים מתל אביב רוצים בכך."

עוד אמר אל-רג'וב כי רפורמה, פיתוח ובניית המשטר הפוליטי הם עניין פלסטיני לאומי פנימי, והוא מתח ביקורת על שר החוץ של קטר לשעבר – חמד בן ג'אסם אאל ת'אני  – משום שקרא ליו"ר הרשות הפלסטינית 'להעביר את השלטון באופן לא אלים ודמוקרטי.'

אשר לעמדת ארה"ב כלפי העימות בעזה אמר אל-רג'וב כי "נתניהו ימשיך בתוקפנותו כל עוד יש לו אור ירוק מהממשל האמריקני על כך שהוא במצב של הגנה עצמית. הפושע הזה הופך לקורבן." [2]


[1] https://www.raialyoum.com/, 15.5.2021

[2] https://www.raialyoum.com/, 15.5.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: