פעילים אסלאמיים במרוקו מחו נגד הצגת דגל ישראל לצד דגל מרוקו

משלחת תיירות מישראל יחד עם אנשים ממרוקו ביקרה לפני כמה ימים באזור בית אל-ג'ראף בגבול מרוקו אלג'יריה בראשות בעל חברת תיירות ישראלית. המבקרים השמיעו את הסיסמה "ח'אוה ח'אוה" (שאפיינה קריאות של מרוקנים ואלג'יראים שדרשו את פתיחת הגבול בין מרוקו לאלג'יריה בשנת 2019). כמו כן הציגו שם את דגל ישראל לצד דגל מרוקו כדי להצטלם לידם.

דגלי מרוקו וישראל בגבול מרוקו אלג'יריה[1]

מפלגת "אל-עדאלה ואל-תנמיה" הנחשבת למפלגה בעלת נטייה אסלאמית ראתה בצעד הזה פרובוקציה ומנהיגיה ארגנו עלייה למקום והנפת דגלי מרוקו ופלסטין. אתר המפלגה ציטט את אחד מאנשיה – אסמאעיל  זוכאר – שאמר כי הצעד שנעשה הוא תשובה להנפת הדגל הציוני במקום בעל חשיבות סמלית למרוקנים, מקום שבו יכולים תושבים ממרוקו ומאלג'יריה לראות איש את רעהו ולהחליף מסרים משני עברי הגבול הסגור. זוכאר אמר כי לא ייתכן להשלים עם הנפת הדגל בשעה שהפלסטינים "סובלים ממצור, הרעבה וגירוש, ובירושלים מתנהלים עימותים בין הצבא הציוני למתפללים ולתושבים הערבים והמוסלמים בפלסטין."

פעיל מרוקני אמר כי "הצגת הדגל הציוני היא אחד האמצעים שנוקטים הציונים לחדור לארצנו ואנו מתנגדים לכך."

פעיל מרוקני אחר – חוסאם ברבדוס צייץ: "מרוקנים נגד הנרמול והכניעה"[2]

נגד הנרמול[3]

בתגובות של תושבים מרוקנים נכתב כך:

"הדג מסריח מהראש. הכל באשמת ראש הממשלה. העם המרוקני לא יצביע לעולם לאלה המתיימרים לייצגו. זו הכנופיה שמעוררת פרובוקציה כלפי אחינו באלג'יריה, מרוקו ופלסטין. הם ציונים שאינם מייצגים את העם המרוקני. המנרמלים המעניקים לגיטימיות לכובשים אינם נחשבים למרוקנים בני חורין. הבוגדים כולם אל מזבלת ההיסטוריה. אני רוצה להתנצל בשם העם המרוקני."

תושב מרוקני אחר יצא נגד המרוקנים שנלוו למשלחת הישראלית וכתב: "האם לא די להם החרפה הזאת  שהציונים טימאו את אדמת מרוקו האהובה ושיתוף הפעולה של מי שמכנה את עצמו 'אמיר אל-מואמנין' עם אויבי האל. נביאו והערבים. האם לא די להם קלון מכירת בעיית פלסטין – הבעיה הראשונה של הערבים והמוסלמים…  הם אינם מתביישים להציג את דגל הציונים בגבול עם אלג'יריה הגאה כשהם מעוררים את זעמה ולא יודעים שהם מעוררים את זעמה של האומה כולה נגדם."[4]  


[1] https://www.raialyoum.com/, 4.5.2021

[2] https://twitter.com/2barbaros/status/, 1.5.2021

[3] https://twitter.com/2barbaros/status/, 1.5.2021

[4] https://www.raialyoum.com/, 4.5.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: