בכירי ממשל באיראן קיבלו חיסונים נגד קורונה על חשבון מכסת הזכאים

התנהגותם של בכירים בערים עבדאן בדרום מערב ועלי אבאד כתול בצפון עוררה ויכוח נרחב בציבור באיראן כאשר התחזו לעובדי ניקיון ולבשו את מדיהם כדי לקבל חיסון נגד קורונה. שכראללה סלמאן זאדה, נשיא האוניברסיטה למדעי הרפואה בעיר עבדאן אמר כי ראש העירייה וכמה חברי מועצת העיר קיבלו חיסונים ממכסת עובדי הניקיון ברשימה שהעירייה בעצמה שלחה ושילבה בה את שמותיהם כמי שמגיע להם לקבל חיסון אף שהם אינם זכאים לכך.

בכירים מתחסנים[1]

בכירי העירייה הסבירו את המעשה בכך שרצו להפחית את חששם של פקידי העירייה מלקבל את החיסון.

שר הבריאות – סעיד נמכי – הביע תרעומת על התנהגות הבכירים ודרש להדיח אותם לאלתר ולנקוט צעדים משפטיים נגד כל המעורבים בשערורייה.

בו זמנית, דיווח דובר אוניברסיטת כלסטאן למדעי הרפואה – עלי מתכי – כי מקרה דומה אירע בעיר עלי אבאד כתול שם ניתנו חיסונים לעובדים שאינם נכללים בקטגוריית הזכאים לחיסון, למשל האחראי על שירותי העירייה. נשיא האוניברסיטה – עבד אל-רדא פאדל – אמר כי הנושא בבדיקה ויינקטו הפעולות הנדרשות בנושא וכי כל מי שיעבור על החוק ייענש..

מצוקת החיסונים באיראן נובעת בין השאר מהמצב הכלכלי הקשה במדינה כתוצאה מהסנקציות נגדה, ועד עתה יובאו בסך הכל שני מיליון מנות חיסון מסין, מרוסיה ומהודו. עדיפות ניתנת לצוותי הרפואה והסיעוד ולעובדי הניקיון.

איראן ביקשה מרוסיה שישה מיליון מנות חיסון ספוטניק, אך לא ברור מתי יגיעו וגם לא ברור אם יינתנו לתושבים משום שהן עדיין בבדיקה. חיסונים בקנה מידה נרחב יינתנו באיראן רק בחודש ספטמבר.[2]


[1] https://alarab.co.uk/, 18.4.2021

[2] https://alarab.co.uk/, 18.4.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: