החזית העממית: נשתתף בבחירות ונמשיך את המאבק כולל ההתנגדות המזוינת

ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין (חז"ע), הקיצוני ביותר באש"פ, שעמד מאחורי רצח השר רחבעם זאבי ז"ל, החליט להשתתף בבחירות לפרלמנט הפלסטיני. עם זאת הבהיר כי הוא מתנגד להסכמי אוסלו וימשיך להיאבק בכל דרך בישראל כולל באמצעות מאבק מזוין.

החזית העממית לשחרור פלסטין פרסמה הודעה ובה נאמר: "הוועדה המרכזית הכללית דנה בסכנות הגדולות האופפות את הבעיה הפלסטינית כולל האיום לחיסול הזכויות הלאומיות ובייחוד לאחר הסכם אוסלו והדגישה כי זכות השיבה של הפליטים הפלסטיניים לאדמתם ולבתיהם שמהם גורשו בשנת 1948 היא הבסיס של הנושא הפלסטיני ומהותו.

סמליל חז"ע

החזית הבהירה את התנגדותה המוחלטת להכיר בישראל ואת נחישותה להמשיך את המאבק בכל צורותיו ובראשן ההתנגדות המזוינת. לפיכך החליטה להשתתף בבחירות הפלסטיניות ואין פירושו של דבר שהיא שותפה לקיבוע הסכמי אוסלו והיא לא תתן גיבוי לתוצאות ההסכם. החזית העממית לא תשלים עם המציאות הזאת אלא מתנגדת להסכמי אוסלו ותומכת במאבק נגדו בדרכים מדיניות, דמוקרטיות ולוחמניות."

עוד נאמר בהודעה: "השתתפות החזית העממית בבחירות האלה היא ניסיון לשנות את מאזן הכוחות הפנימי כדי לשנות את המצב שבו ההחלטות מתקבלות ע"י גורם אחד בלבד וכדי להיות נוכחים בעימות הפוליטי מול הנהגה שעדיין דבקה בהסכם אוסלו ובהשלכותיו בשטח… נשתתף בבחירות אף שהודעת הסיום של שיחות הפלגים בקהיר לפני כמה ימים, שעסקו בבחירות ובמקור הסמכות הפוליטית שלהן, לא כללה את החלטות המועצה הלאומית הפלסטינית והמועצה המרכזית של אש"פ להתנער ממחויבויות הסכם אוסלו ולהפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל.

אחת ממטרות ההשתפות בבחירות היא להניע לכוון בניית אש"פ והפעלתו… לפעול לבחירת מועצה פלסטינית לאומית חדשה ואחידה שתכלול את כולם כדי להחיות את הנושא הפלסטיני על היבטיו הלאומיים, הערביים והבין-לאומיים.

החזית העממית מתנגדת לכל ההסדרים המדיניים שמטרתם לחסל את הנושא הפלסטיני ומתנגדת לניצול הבחירות לצורך כניסה למו"מ חדש בצל ממשל ביידן המהווה המשך הנסיונות לחסל את העניין הפלסטיני… החזית העממית דורשת מן ההנהגה הפלסטינית לבטל את הסכם אוסלו ולנתק את הקשר עם ישראל… החזית העממית תתמודד בבחירות והיא דורשת [לפעול] ותפעל עם כל הגורמים להחיות את האמנה הלאומית הפלסטינית ומתנגדת לכל השינויים שנעשו בה. החזית העממית תפעל במלוא המרץ לסיים את מצב הפילוג [בין פת"ח לחמאס] ולאחד את השורות על בסיס מצע פוליטי של התנגדות הרחק מרציונל של הסדרים מדיניים חיסוליים."[1]


[1] http://www.alquds.com/, 21.2.2021

%d בלוגרים אהבו את זה: