נציג של ח'מנאי: גידול חיות בית – טקטיקה של המערב להשפיע על צמצום הילודה באיראן

דברים שאמר מוחמד רדא נאצרי, נציג של של המנהיג העליון של איראן – עלי ח'מנאי – נגד גידול כלבים בבתים של תושבים איראניים הסעירו את הרשתות החברתיות ורבים שיגרו לעברו חצים של לעג.

איראן[1]

בדברים שהפנה נאצרי לבכירים באוניברסיטה למדעי הרפואה הוא מתח ביקורת על הקצאת תקציב למזון לכלבים ולחתולים והקמת מרפאות וטרינריות וטען כי הדברים מהווים חיקוי של האובים. הוא הוסיף: "אובינו ובייחוד הבריטים השקיעו בשינוי התרבות ואורח החיים של משפחות איראניות ומחפשים דרך לשנות את היקף הילודה באיראן." אין זו הפעם הראשונה שהתבטאויות של בכירים איראניים מעוררות תגובות מלגלגות.

יצוין כי בחודשים האחרונים סגרו השלטונות באיראן בתי גידול של חיות בית ובייחוד כלבים וחתולים. כמו כן קבעו בחוק מגבלות על גידול כלבים ואיסור הבאתם למקומות ציבוריים.[2]

בעבר פורסמו פסקי הלכה בנושא. אלה אסרו פרסום מודעות המעודדות גידול כלבים או פרסום מוצרי מזון או כל דבר אחר הקשור לכך. חלק מפסקי ההלכה טענו כי קיום חיות כאלה בבית מוביל ל"תוצאות שטניות" ויש בכך חיקוי עיוור של המערב.

למרות זאת בשנים האחרונות עלתה ההתעניינות של אזרחי איראן בחיות בית דבר המעיד על כך שהאזרחים פחות קשובים לכבלים החברתיים הנוקשים. בשנה האחרונה הדבר התגבר עקב הריחוק החברתי והצורך לפצות על הניתוק בקשרים החברתיים שיצרה מגפת קורונה.[3]


[1] https://iranintl.com/, 8.2.2021

[2] https://www.alarabiya.net/, 9.2.2021

[3] https://alarab.co.uk/, 13.8.2014

%d בלוגרים אהבו את זה: