היועצת של אסד: הוצאת איראן וחזבאללה מסוריה אינה עומדת על הפרק

בות'ינה שעבאן, היועצת האישית של נשיא סוריה – בשאר אל-אסד – אמרה כי הוצאת איראן או חזבאללה מסוריה אינה עולה על הפרק כלל. "יש קרבות גדולים שמובילים אותם סוריה, רוסיה וגורמים בין-לאומיים אחרים בניסיון להעלות את העולם למסלול הנכון."[1]

לדבריה, איש לא יחליט עבור סוריה כיצד יהיו יחסיה עם איראן, עם חזבאללה ועם ההתנגדות הפלסטינית. היחסים בין סוריה לרוסיה הם שוויוניים ומבוססים על כבוד הדדי והרי רוסיה וסין מכבדות את בעלי בריתה. רוסיה אינה יכולה לבקש מהסורים להוציא את איראן ואת חזבאללה מאדמותיה.

על ביקור המשלחת הסורית במוסקווה אמרה בות'ינה כי קיימת חפיפה מלאה בין עמדותיה של סוריה לעמדות הרוסיות ושני הצדדים דנו בצעדים החד-צדדיים של ארה"ב באזור. "כיצד ארה"ב יכולה להפר את החלטות האו"ם הנוגעות לסוריה, לכבוש את אדמתה ולגנוב את הנפט שלה?"

עוד אמרה בות'ינה כי בעל הברית הרוסי פועל בכל התחומים כדי להסיר את הסנקציות של ארה"ב על סוריה ולסלול את הדרך לשיקומה. כמו כן היא הביעה תקווה כי מדינות ערביות ולא ערביות ישתתפו בשיקום מדינתה.

בות'ינה שעבאן[2]

שעבאן מתחה ביקורת על מדינות המערב  שמנעו לדבריה ממומחים של האו"ם להשתתף בוועידת הפליטים, דבר המראה על הפער בין הצהרותיהן למעשיהן. "סוריה תעשה את כל מה שתידרש כדי להביא לשיבת פליטיה לארצם.

לדבריה, "התכנונים של ארה"ב אינם גזרת גורל והעמים יכולים לעקוף אותם. לא נכפה נתק מארה"ב אך צריך לדעת שהיא זו שתקפה אותנו."

אשר למדיניות ממשל ביידן, "נמתין ונראה מה תהיה מדיניותו החדשה, אך הדבר החשוב ביותר הוא שארה"ב תסיג את כוחותיה מסוריה. בכל מקרה, אין לנו ציפיות גבוהות מהממשל האמריקני החדש משום שהאזור שלנו סבל גם מממשלים רפובליקניים וגם מממשלים דמוקרטיים."


[1] https://www.raialyoum.com/, 20.12.2020

[2] https://www.raialyoum.com/, 20.12.2020

%d בלוגרים אהבו את זה: