פסק הלכה של אל-אזהר: חל איסור הלכתי להצטרף לארגון האחים המוסלמים

המופתי של אל-אזהר פרסם פסק הלכה שלפיו אסור להצטרף לארגון האחים המוסלמים. יצוין כי מצרים הודיעה רשמית שהיא רואה באחים המוסלמים ארגון טרור. לפי פסק ההלכה: "אללה הורה לבני האדם ללכת בדרך הישרה "[1]

אל-אזהר[2]

מאז הדחתו של הנשיא מצרים מוחמד מורסי שהשתייך לאחים המוסלמים נשפטים במצרים מאות אנשים ובכירי הארגון באשמת הסתה ומעשי אלימות.

פסק  ההלכה עולה בקנה אחד עם עמדת רשות גדולי חכמי הדת הסעודיים שהכריזה במחצית חודש נובמבר 2020 על ארגון האחים המוסלמים "קבוצת טרור שאינה מייצגת את דרך האסלאם, הולכת אחרי מטרות מפלגתיות, מסתתרת אחרי הדת ופועלת בניגוד אליה כשהיא גורמת לפיצול, למלחמות אחים לאלימות ולטרור. הרשות הזאת הזהירה מהצטרפות לארגון או הבעת הזדהות עמו." את העמדה הזאת אימצה גם המועצה האמיראתית לפסקי הלכה.

חבר המועצה העליונה לעניינים אסלאמיים במצרים – ח'אלד אל-ג'ונדי – אמר כי העולם האסלאמי כולו חיכה לפסק ההלכה הזה שפרסם אל-אזהר. "זאת הפעם הראשונה שבה מתייחס אל-אזהר לנושא ההצטרפות לארגונים קיצוניים.

בהקשר זה דחו השלטונות במצרים את ההאשמות שהם נוקטים ענישה קיבוצית בבית כלא במצרים וטענו כי ארגון הטרור האחים המוסלמים הוא שעומד מאחורי הידיעות חסרות השחר האלה.

בתחילת דצמבר 2020 לכדו השלטונות במצרים את איש העסקים סיד אל-סוירכי, בעל רשת חנויות הלבשה בחשד שמימן טרור והצטרף לארגון טרור בלתי חוקי (האחים המוסלמים). האיש נשפט לשבע שנות מאסר באשמת פוליגמיה (נישא לחמש נשים בעת ובעונה אחת) וזיוף מסמכי נישואין וגירושין. בחקירתו התברר כי היה נשוי ל-30 בנות שרובן עבדו בבתי העסק שלו.[3]


[1] https://aawsat.com/, 21.12.2020

[2] https://aawsat.com/, 21.12.2020

[3] https://www.alarabiya.net/, 6.12.2020

%d בלוגרים אהבו את זה: