צעיר מעזה מגדל גורי אריות בביתו

מקרה מוזר בעיר ח'אן יונס שברצועת עזה. הצעיר נסים ראפת אבו ג'אמע בן 24 קנה שני גורי אריות והוא מגדלם בביתו כדי שבבוא העת יגשים חלום לראות אותם כאריה ולביאה.

גורי אריות בעזה[1]

נסים סיפר לכתב היומון אל-קודס כי יש לו חבר בעל גן חיות בשכונת ברזיל בעיר רפיח וכאשר ביקר שם באופן יום-יומי התיידד עם קבוצת גורי אריות בני 30 – 45 יום, ונוצר קשר חזק בינו לבינם. עוד סיפר כי מילדותו רצה לשחק עם אריות.

לצעיר המתגורר עם הוריו ועוד חמישה אחים לא היה כסף לקנות את הגורים והחל לעבוד במאפייה כדי לחסוך כסף ולקנות את הגורים כאשר מלאו להם חודשיים. שמם של הגורים "פתחי" ו"פלסטין" ונסים מגדל אותם על גג ביתו בשטח של 28 מטר.

כשנשאל לתגובת משפחתו אמר כי היא לא התנגדה לרעיון שלו כלל, ובני משפתו שמחו כאשר הביא את הגורים לביתם. הם אינם מסוגלים לעזוב את הגג, והוא מאפשר לאחיו הקטנים להשתעשע עם הגורים.

נסים סיפר כי כאשר תהיה לו אפשרות כלכלית הוא רוצה להקים גן חיות. אשר למזון של גורי האריות אמר נסים כי הוא מביא להם שיירים מחנות למכירת עופות. עוד סיפר כי המיזם הבא שלו הוא לקנות גור דוב.[2]

הווטרינר אמיר ח'ליל שביקר בעזה במסגרת מבצע להצלת חיות שקיבלו יחס רע מבני אדם הביע דאגה למשמע הידיעה על נסים וגורי האריות והציע לשלטונות להחרים את גורי האריות משום שבגיל שישה חודשים הם מתחזקים מאוד ועלולים להיות מסוכנים לסובבים אותם. עוד הביע הווטרינר חשש לבריאות הגורים משום שגידולם בבית שולל מהם מזון וטיפול בריאותי הולם דבר שיכול לגרום להם נזקים לשרירים, לעצמות ולפרקים.

מנכ"ל השירות הווטרינארי במשרד החקלאות בעזה אמר כי לא קיבל שום תלונה אך משרדו מתכוון לחקור את הנושא היות שהחוק הפלסטיני אוסר לגדל חיות בר בבתי מגורים ומחייב להכניסן לגן חיות.

אחד השכנים של נסים אמר: "איננו פוחדים מגורי האריות, אדרבה, אנו מתגאים שהם נמצאים בשכונתנו."[3]


[1] http://www.alquds.com/, 11.11.2020

[2] http://www.alquds.com/, 11.11.2020

[3] https://www.alaraby.co.uk/, 12.11.2020

%d בלוגרים אהבו את זה: