הפלסטינים: הצהרת בלפור היא כמו עסקת המאה. בריטניה צריכה להתנצל. בכיר בפת"ח ושר לשעבר ברש"פ מתאר אירוע דמיוני שבמהלכו נתניהו מתפאר שישראל היא כמו הנאצים

השבוע ציינו הפלסטינים 103 שנים להצהרת בלפור בתהלוכות ובהפגנות מחאה שבמהלכן קראו קריאות נגד הצהרת בלפור ונגד עסקת המאה שאותה כינו "הצהרת טראמפ". בכירים ברש"פ ובאש"פ קראו לבריטניה להתנצל ולהכיר במדינה הפלסטינית "כפיצוי על הסבל שהצהרת בלפור גרמה לפלסטינים. חלקם דיברו על נקיטת מהלכים משפטיים נגד בריטניה בבית הדין הבין-לאומי. הם השוו בין הצהרת בלפור ועסקת המאה של טראמפ שלדבריהם שתיהן נועדו לחסל את הנושא הפלסטיני. נציגי חמאס והג'יהאד האסלאמי קראו להמשך ההתנגדות ולדבקות בנושא הפלסטיני עד שישראל תיעלם.

תהלוכה לציון הצהרת בלפור: דבקים בזכות השיבה

שר לשעבר ברש"פ בציטוט דימיוני של היטלר: "ישראל התעלתה על הנאצים"
עיסא קראקע, לשעבר יו"ר הרשות לענייני האסירים במעמד של שר ברשות הפלסטינית, כתב מאמר חריף עם סממני הסתה ואנטישמיות שבו הוא נוקט אמצעי ספרותי מיוחד – תיאור אירוע דמיוני שבו מתכנסים היטלר, בלפור ונתניהו והבאת הדברים כאילו נאמרו מפיהם, למשל: הוא מביא את "דברי נתניהו" בעצרת הדמיונית שבה הודה להיטלר "על שהפך את קורבנותיו היהודים לתליינים"… היטלר לימד אותנו כיצד לקבל מונופול על השואה… אנחנו עדיין נאמנים לאידיאולוגיה הנאצית…"

בסיפור הדמיוני שלו מתאר עיסא קראקע סיפור דמיוני שבו הוא יוצר קשר בין בלפור, היטלר ונתניהו.
להלן תרגום קטעים מן המאמר:
"לרגל 103 שנים מאז הצהרת בלפור הרת האסון, 72 שנים לנכבה הפלסטינית ומאה ימים לשביתת הרעב של האסיר הפלסטיני השובת רעב – מאהר אל-אח'רס – במחאה על המעצר המנהלי השרירותי שלו, קיבלה מדינת ישראל את פניו של שר החוץ הבריטי בתקופת המנדט הבריטי בפלסטין בשנים 1916 – 1919 – ארתור ג'ימס בלפור – ואת אדולף היטלר ששלט בגרמניה בשנים 1933 -1945. השניים התקבלו בעצרת המונית מול בית החולים קפלן שבו מאושפז האסיר מאהר וזאת בהשתתפות אישים ישראלים ממערכת הביטחון, פוליטיקאים ואנשי משפט."

קראקע ממשיך בתיאור הדמיוני של דברי נתניהו: "ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו – נשא נאום שתואר היסטורי כאשר קיבל את פני אורחיו ששבו ממחשכי העבר. נתניהו ראה בשיבתם חזרת בית המקדש האבוד ותחיית היהדות. נתניהו אמר במהלך נאומו כי 'מדינת ישראל מארחת את שני המנהיגים היקרים לה ביותר בעולם ברחבת בית החולים קפלן, כדי להשיב לעצמה את שיווי משקלה לאחר מאה ימים… בשל הזעזועים המקומיים והבין-לאומיים שיצרה שביתת הרעב של מאהר אל-אח'רס. עמידתו האיתנה של האסיר הזה גרמה לנו לחפש את הדוקטרינה של הפשיזם והגזענות כדי לקבוע גבול לסכסוך שלנו איתו שהפך לסכסוך שמתנהל בין החיים למוות.'

נתניהו הודה להיטלר שהפך את קורבנותיו היהודים לתליינים ואמר: 'היטלר לימד אותנו כיצד לקבל מונופול על השואה, להבעיר דליקות גדולות וקטנות, להטביע את פלסטין והפלסטינים במשרפות. הפעלנו מדיניות של טיהור אתני, גיאוגרפי, דמוגרפי ותרבותי, מחקנו את קיומם של הפלסטינים, עתיקותיהם, זהותם ותרבותם והיינו נאמנים ואנחנו עדיין נאמנים לאידיאולוגיה הנאצית, חוקקנו את חוק הלאום, סגרנו את הפלסטינים בתוך כיסים סגורים גרועים מכלא, הקמנו מחנות מעצר רחבים, והפרלמנט הישראלי הפך לרייכסטאג (הפרלמנט הגרמני) לאחר שחוקקנו מאות חוקים הדומים לחוקי הנאצים. הכנו לך את החיים מר היטלר ותחיה בתוכנו בתל-אביב. אנו מאושרים שאתה לובש את מדי הצבא שלנו ונושא את הרובה שלנו. הפכנו דומים לך ואתה דומה לנו. ספרך 'המאבק שלי' [מיין קמפף] הוא העתק נאמן למקור של ספרו של הרצל 'מדינת היהודים', ורעיונותיך הם אותם הרעיונות בספרי 'מקום תחת השמש'. הגזע היהודי והגזע הגרמני הם יחידה אחת ואינם נפרדים זה מזה, והנרטיב שלנו אחד הוא'."

עיסא קראקע

קראקע ממשיך בתיאורו הדמיוני: "נתניהו הבהיר בנאומו: 'מאהר אל-אח'רס נשרף כעת ובשריפתו אנחנו שורפים את מולדת העם הפלסטיני ומרכיביה. הם הגויים שמגיע להם למות. מאהר אל-אח'רס הוא אנטישמי, עומד מול חוקי בריטניה הגדולה וחוקי ההשמדה הנאצית, משלים את פרקי מלחמת הנכבה בשביתת הרעב שלו כדי לשנות את תוצאות המלחמה. נשאיר אותו שירעב, במחלות שלו ובבידוד עד שימות…'."

עוד ממוחו הקודח של קראקע: "נתניהו דיבר בנאומו אל בלפור בעל ההצהרה הנקראת על שמו כדי להודות באמצעותו לבריטניה שהקימה מולדת ליהודים. הוא תיאר את תקופת המנדט הבריטי כתור הזהב שבו תמכה בריטניה בהתנחלות היהודית, בעליות של היהודים, בהשתלטות על אדמות לטובת המתנחלים, ובחימוש ואימון הארגונים הציוניים. בריטניה תרמה לדיכוי המרד הפלסטיני, להשלכת אלפים לכלא ולהוצאה להורג של מאות. הוא [נתניהו] אמר: בלעדיך, בלפור… לא הייתה קמה מדינת ישראל. נתניהו התפאר בנאומו בחוקי החירום הבריטיים כשאמר שהם עדיין ההשראה המעשית והחוקית למדינת ישראל בדיכוי העם הפלסטיני… אנו רוצים להרגיע אותך, בלפור, שמדינת ישראל עדיין במצב חירום שבו מיושמים החוקים האלה."

קראקע ממשיך בתיאור הדמיוני שלו "כיצד נתניהו מפסיק את נאומו משום שהוכרז מצב כוננות בשל התפרצות מפגינים לעצרת כשהם נושאים על כתפיהם את גופת מאהר אל-אח'רס" שמת לכאורה.

"בלפור נדהם כאשר גילה ששביתת הרעב של מאהר אל-אח'רס היא המשך של היסטוריית המאבק הלאומי הפלסטיני מאז ההצהרה שלו עד היום. בלפור חשב שבריטניה סיימה את קיומו של הנושא הפלסטיני כאשר מסרה את אדמת פלסטין לידי התנועה הציונית, אך המרד שהחל במאה שחלפה עדיין נמשך. היטלר נדהם והיה נבוך משום שחשב כי השואה, שהמשטר הנאצי שלו ביצע, היא מצב חריג בהיסטוריה המודרנית, והנה הוא מגלה שהיא הפכה בידי ישראל לכלל ולדוקטרינה ושהיא עדיין חיה בכל ציוני ברעיון ובמעשים. היטלר אמר: 'ישראל התעלתה על המשטר הנאצי כאשר הוציאה את השואה מההיסטוריה והפכה אותה לתירוץ ולסיבה לכל פשעיה נגד האחרים'. אנשי הביטחון הישראלים העבירו את נתניהו למטוס צבאי לבסיס הקרוב ביותר, ואילו היטלר ובלפור ברחו אל קבריהם החשוכים."

הצהרת בלפור

ראש ממשלת הרש"פ: בריטניה צריכה להכיר במדינה הפלסטינית
ראש הממשלה הפלסטיני – מוחמד אשתיה – קרא לבריטניה להכיר במדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 67 שבירתה ירושלים, וזאת כפיצוי לעם הפלסטיני על כל הסבל שנגרם לו כתוצאה מהצהרת בלפור הרת-האסון, שהעניקה זכות למי אין לו זכות והביאה לפגיעה בזכויות העם הפלסטיני.

בכירים באש"פ ובפת"ח: הצהרת בלפור כמו עסקת המאה נועדו לחסל את הנושא הפלסטיני
חבר הוועד הפועל של אש"פ – ואצל אבו יוסף – אמר לאל-ערבי אל-ג'דיד: "המזימה נגד העם הפלסטיני נמשכת, ומה שעשתה ארה"ב באחרונה הוא המשך של ההצהרה הרת האסון משנת 1917 [הצהרת בלפור] בניסיון להעביר את עסקת המאה, שמטרתה לחסל את הנושא הפלסטיני במקביל לנרמול יחסים רשמי ערבי כשהכוונה להסכמים בין ישראל לאמירויות, בחרין וסודאן המעניקים עמדת כוח לישראל ומחלישים את הנושא הפלסטיני." אבו יוסף אמר כי יש אפשרות לשפוט את בריטניה על הכרזת בלפור וננקטים צעדים משפטיים מול בתי הדין הבין-לאומיים. סגן יו"ר פת"ח מחמוד אל-עאלול אמר כי כל הצעדים הפוליטיים שנקטה ארה"ב בשנים האחרונות היו למעשה יישום של הצהרת בלפור נגד העם הפלסטיני. "בריטניה נתנה להם [לישראלים] את הצהרת בלפור וטראמפ העניק להם את ירושלים, את הגולן ונתן להם לגיטימיות לסיפוח ולהתנחלויות."

נציג החזית הדמוקרטית בוועד הפועל של אש"פ – תיסיר ח'אלד – קרא להקים מוזיאון שואה שייקרא "ההולוקוסט הפלסטיני" כפי שעשו בדרום אפריקה לפני ארבע שנים וזאת כדי "לשבור את שתיקת הקהילה הבין-לאומית לנוכח הפשעים שעשה המנדט הבריטי כלפי הפלסטינים."

מופק מטר, בעל טור ביומון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, מנסה למשוך את הציבור הישראלי: "את הצעד הראשון במחיקת השפעות הפשע הזה [הצהרת בלפור] צריך להתחיל בציבור הישראלי המעוניין בשלום המבוסס על החלטות האו"ם… השחרור וההיטהרות מהשפעות פשע הצהרת בלפור ההיסטורי יספיקו להבהיר לבריטניה שהציונים היהודים, ששיתפו פעולה עימה על הקמת ישות [ישראל] בפלסטין – מולדתו של העם הפלסטיני, היו הסיבה העיקרית להנחת היהודים תחת אבני הריחיים של המלחמות והסכסוכים ולטיפוח שנאה ועויינות כלפיהם לא רק באזור אלא בכל העולם."

חמאס והג'יהאד האסלאמי: יש להמשיך בהתנגדות ולדבוק בזכויות הפלסטיניות עד שישראל תיעלם
תנועת חמאס טענה בהודעתה כי נרמול היחסים בין מדינות ערביות לישראל והמזימות לחסל את הנושא הפלסטיני ייעלמו. "הצהרת בלפור הבוגדנית, שהניחה את היסוד לטרגדיה של המאה והולידה את העוול ההיסטורי הגדול ביותר, הייתה כזב וגנבה של ההיסטוריה ושל זכויות עמנו. בריטניה וישראל וסייעניה נושאים באחריות לאסונות ולטרגדיות שפקדו את הפלסטינים. לפיכך, בריטניה צריכה לשאת באחריות לפשע ההיסטורי שהיא ביצעה." עצאם עדואן, מומחה לענייני פליטים ובכיר בחמאס, קרא לפלסטינים לדבוק בזכויותיהם עד שישראל תיעלם.

גם תנועת הג'יהאד האסלאמי האשימה את בריטניה וטענה כי היא "שתלה את הכיבוש הציוני בלב האזור הערבי כדי שיהיה השוטר הפושע שיעקור את הפלסטינים מאדמתם, לפיכך מה שנלקח בכוח יוחזר רק בכוח. ההתנגדות תעשה כל מאמץ להילחם באויב הציוני הפושע עד שיסתלק מפלסטין וישיב את הארץ לאנשיה."

%d בלוגרים אהבו את זה: