בכיר בחמאס: נפגעי ישראל צריכים להקים ברית כדי שישראל תחדל להתקיים

בכיר חמאס – מחמוד אל-זהאר – אמר בריאיון לערוץ האיראני אל-עאלם כי המדינות והארגונים הניזוקים מישראל צריכים להקים ברית שתפיק תועלת מכך שישראל תחדל להתקיים. לדבריו, הרשות פלסטינית אינה יכולה להצטרף לברית הזאת משום שהיא קשרה את גורלה בישראל והיא רואה במסירת מידע לישראל דבר מקודש. הוא סבור כי הנרמול הוא בגידה, אך נעשה מתוך כורח היות שארה"ב ניצלה את המצב הכלכלי הקשה בחלק מן המדינות הערביות ואת לחצי ארה"ב על מדינות המפרץ בתחום זכויות האדם כדי לסחוט נרמול. אל-זהאר מייחל להפסד של טראפ בבחירות או לכך שישראל תחדל להתקיים כתוצאה ממלחמה בינה לבין ציר ההתנגדות. אל-זהאר הודה כי בעבר סודאן העבירה לחמאס רקטות אך כיום היא אינה זקוקה לכך משום שלמדה לייצרן בעצמה.  

להלן קטעים מן הריאיון:

"כל האדמה הפלסטינית כבושה למעט רצועת עזה הנצורה. עזה וכל הפלסטינים בכל מקום צריכים להילחם כדי לשחרר את האדמה. החלק השני שכבוש הוא דרום לבנון ולכן לבנון המתנגדת צריכה להתארגן מחדש ולשחרר את אדמתה מהכיבוש הישראלי." לדבריו, גם אדמת סוריה כבושה ואיראן מותקפת ע"י ישראל לפיכך אין כל סיבה לא להקים ברית של נפגעי ישראל כדי להתעמת איתה. מה יקרה אם תוקם הברית הזאת? מה יהיה על ישראל? "מובן שהיא תחלוף מן העולם."

מחמוד אל-זהאר[1]

הרש"פ רואה במסירת מידע לישראל דבר מקודש

אל-זהאר שלל אפשרות של הצטרפות אש"פ והרשות הפלסטינית לברית הזאת [של נפגעי ישראל] ציר וסבור כי הרשות הפלסטינית אינה יכולה לשנות את השקפתה בשום אופן. "היא הובאה לצורך מיזם מיוחד ואינה יכולה לשנות את עמדתה משום שאם תעשה זאת ישראל תחסל אותה… הרשות הפלסטינית לא תצטרף למפעל ההתנגדות משום שהיא קשרה את גורלה ואת קיומה בישראל ולכן היא לא תשנה את דרכה עד לדרגה הנחשבת לשיתוף פעולה עם ישראל, והמידע שהיא מוסרת לישראל הוא דבר מקודש מבחינתה."

הנרמול הוא בגידה בציר ההתנגדות ובאללה

אשר לנרמול, "סודאן אירחה את ועידת הפסגה הערבית שבה קבעו מדינות ערב שלושה לאווים לגבי ישראל: לא הכרה, לא מו"מ ולא שלום. הנרמול נחשב לבגידה בהיסטוריה של המדינה [המנרמלת]. הבעלים הישירים של האדמה [הפלסטינית] הזאת הם הפלסטינים אך בעליה הלא ישירים קרי, הבעלים מדרגה שנייה, הם המדינות הערביות. פלסטין היא אדמה אסלאמית ויש בה מקומות קדושים לאסלאם ולנצרות. אי אפשר להתייחס למה שקרה [לנרמול היחסים עם ישראל] כאל דבר טבעי." אל-זהאר הוסיף כי הנרמול הוא בגידה ודקירה בגבו של ציר ההתנגדות וגם בגידה באללה ובנביאו. 

לטענתו, חלק ממדינות ערב נקלעו למשבר כלכלי, והשחיתות פשתה בהן לפיכך הן נאלצו להסתייע במדינות המערב ולקבל מהן כספים. גם מדינות מהמפרץ, שהואשמו בהפרות זכויות האדם ובשחיתות, רצו להשתחרר מלחצי המערב בנושא זכויות אדם וגם לאותת לכל מי שחשב להתמרד כי ארה"ב עומדת מאחוריהן ויכולה לסייע להן.

טראמפ ניצל חולשה של מדינות ערביות והסית את הציבור בהן להתמרד

"הנשיא האמריקני דונלד טראמפ הפעיל לחץ על המשטרים הערביים, נטל את כספם, ניצל את שחיתותם וסטייתם מדרך הישר, את אי יכולתם לנהל את מדינותיהם ואת חוסר האמון שלהם ביכולת של עמיהם…

טראמפ ניצל את התנאים במדינות ערב כדי להסית את הציבור בהן כדי שיתמרדו נגד השלטון. אם המשטר בארה"ב יוחלף והנשיא ייעלם או אם ישראל תחדל להתקיים הודות לציר ההתנגדות במלחמת אחרית הימים, ישתנה המצב הגיאו-פוליטי לחלוטין."

חמסא מייצרת רקטות בעצמה וכבר אינה זקוקה להעברת רקטות מסודאן

אל-זהאר קרא לחזור לתוכנית ההתנגדות ולהיות בשלב של מוכנות לעימות. לדבריו, בעבר חמאס הייתה זקוקה לקבל רקטות מוכנות, אך היום היא רכשה ידע כיצד לייצר רקטות בעצמה ולפתח אותן כך שהיא כבר אינה זקוקה לסודאן שתספק לה אותן כבעבר.[2]


[1] https://www.palinfo.com/, 19.4.2020

[2] https://amad.ps/, 27.10.2020

%d בלוגרים אהבו את זה: