הרשות הפלסטינית יצאה נגד ביקורי נציגי האמירויות ובחרין במסגד אל-אקצא

המועצה הפלסטינית העליונה לפסיקת הלכה גינתה את "הביקורים והתפילות של נציגי המדינות, שחתמו על הסכמי נרמול עם ישראל, במתחם אל-אקצא, בחסות משטרת ישראל ובלוויית נציגי משרד החוץ הישראלי."

הסמליל (הלוגו) של מועצת פוסקי ההלכה הפלסטיניים[1]

בעקבות ישיבת המועצה בראשות המופתי הפלסטיני – שיח' מוחמד חסין – פורסמה הודעה ובה נאמר כי "ביקורי הנרמול האלה אינם שונים מההתפרצויות של חיילי הכיבוש והמתנחלים אשר מטמאים את מתחם מסגדי אל-אקצא… מסגד אל-אקצא שייך למוסלמים בלבד, ויתקבלו שם בברכה אלה שהשתתפו בהגנה עליו מפני אלה הרוצים להסיר ממנו את הלגיטימיות הערבית והאסלאמית ולא [אלה שהגיעו אליו] באמצעות נרמול היחסים עם שלטונות הכיבוש."

המועצה הזהירה מפני ההשלכות החמורות והתוצאות השליליות שיהיו לביקורים האלה של חדלי האישים על בטחון מסגד אל-אקצא המבורך ועל קדושת המראבטין ["הלוחמים" שבאים להגן על המסגד].

בהקשר זה גינתה המועצה את מה שהיא כינתה בידוד ירושלים ומסגד אל-אקצא ושלילה מאלפי המתפללים כל אפשרות להגיע אליהם "שלטונות הכיבוש מנצלים את נגיף קורונה כדי לרוקן את מסגד אל-אקצא במטרה להשתלט עליו ולהקל על המתנחלים הקיצונים לפרוץ אליו."[2]

גם איש פת"ח – בכר אבו בכר – הצר במאמרו על המהירות שבה מתפתח נרמול היחסים בין ישראל לאמירויות ולבחרין ועל כך שחדשות לבקרים אנו מופתעים לראות קבוצות של אנשי תרבות ופוליטיקאים ערבים, שערביותם מוטלת בספק, מגישים את צווארם, את שכלם ואת מדינותיהם על המזבח של "הכובשים העושקים והאימפריאליסטים הציונים-אמריקנים". לטענתו, אפילו עמי ירדן, מצרים והפלסטינים ובייחוד השכבה המשכילה, שחתמו על הסכם שלום עם ישראל, לא מיהרו לקבל את הישראלים או לאמץ את הנרטיב הישראלי.

לעומת זאת, כתב אבו בכר, אנו שומעים מכווית חדשות טובות "השיח' צבאח, ראש ממשלת כווית, הצהיר ב-20 באוקטובר: "אנו מציבים את האינטרסים של האומה מעל לכל שיקול. הבעיה הפלסטינית תוסיף להיות הבעיה המרכזית. אנו מדגישים את המחויבות של כווית לעמוד לימינו של העם הפלסטיני."[3] 


[1] https://www.amad.ps/, 22.10.2020

[2] https://www.amad.ps/, 22.10.2020

[3] https://www.amad.ps/ar, 21.10.2020

%d בלוגרים אהבו את זה: