החות'ים בתימן מגייסים ילדים ושולחים אותם למות בשדה הקרב

ארגוני זכויות אדם פרסמו דוחות ובהם האשמות כלפי החות'ים בתימן שנקטו במשך השנים שיטות טרור והפרות נתעבות ביותר של זכויות ילדים באזורים שבשליטת החות'ים כולל גיוס 4,600 ילדים מתחילת השנה הנוכחית.

המיליציות החות'יות מנעו מהקטינים באזורי שליטתן את כל השירותים שמובטחים להם ע"י האמנות הבין-לאומיות והחוקים הבין-לאומיים וזאת כדי לאלצם להתגייס ולהילחם.

ילדים חיילים[1]

מנכ"ל הארגונים הבין-לאומיים במשרד לזכויות אדם בתימן – עצאם אל-שאערי – טען כי החות'ים ניצלו את העובדה שהילדים אינם לומדים וגייסו אותם. כמו כן שילבו אותם בלחימה בשדה הקרב. בשבועות האחרונים נהרגו 38 ילדים בקרבות בין החות'ים לצבא הלאומי של תימן רובם באזורים מארב, ג'וף אל-בידאא' והחוף המערבי.

מקורות מסרו כי "בזמן שהורים קוברים את ילדיהם שנהרגו בקרבות ממשיכים החות'ים ללחוץ עליהם לשלוח ילדים נוספים לצבא החות'ים בייחוד על רקע האבדות הרבות של החות'ים בתקופה האחרונה."

עוד נכתב בדוחות ארגוני זכויות אדם כי החות'ים משתמשים בבתי ספר כמטה לגיוס ילדים ולתעמולה ומאלצים מורים להסית תלמידים להצטרף לשדה הקרב ולקיים בבתי הספר תרגולים בפירוק והרכבת נשק ובביצוע פיגועים. עוד צוין בדוחות כי החות'ים גרמו למותם של 7,000 ילדים בין השנים 2015 – 2019 עקב הפצצות שכונות מגורים צפופי אוכלוסייה שבהן מספר הילדים גבוה.[2]

לפני כשבועיים פנתה ממשלת תימן לאו"ם בדרישה להטיל סנקציות על החות'ים בשל גיוס אלפי ילדים לשורותיהם. בחודש יוני קטלג האו"ם את תימן בראש המדינות שבהן נשפך דמם של ילדים לצד אפגניסטן וסוריה.[3]


[1]https://aawsat.com/3.6.2020

[2] https://aawsat.com/, 18.10.2020

[3] https://www.aa.com.tr/, 6.10.2020

%d בלוגרים אהבו את זה: