חזבאללה יורה גם בבעלי בריתו אנשי אמל השיעים

בעיירה אללוביה בדרום לבנון אירעו בימים 20-21 באוגוסט עימותים בין אנשי חזבאללה לבין אנשי אמל על רקע ניסיון של אנשי חזבאללה לתלות שלטים בנושא העשוראא במקום הנחשב לאזור בשליטת אמל, ובתגובה הסירו אנשי אמל את השלטים וקרעו אותם. העימותים התפתחו לשימוש באש חיה לאחר שצעירי אמל תקפו שיח' של ארגון חזבאללה בצאתו מן המסגד. מן האש של חזבאללה נהרג איש אמל חוסין ח'ליל ונפצעו שישה אנשים חלקם מחזבאללה וחלקם מתנועת אמל.

במהלך ההלוויה של איש תנועת אמל חוסין ח'ליל ב-21 באוגוסט קראו תומכי אמל "אין אל בלעדי אללה, נצראללה הוא אויב האל."

תומכי אמל נגד נצראללה

אתר אלמודון כתב: אמנם הנהגות חזבאללה ואמל פעלו לפתרון הסכסוכים בין שני הארגונים השיעיים אך עדיין קיימת מתיחות והאווירה טעונה ובעקבות זאת התפשטו העימותים גם לכפרים סמוכים כגון עדלון, אל-צרפנד, ביסאריה ואנצאריה, אך מהר מאוד התפזרו החמושים אל בתיהם.

בעקבות זאת פרסמה תנועת אמל הודעה שבה גינתה את הקריאות נגד מזכ"ל חזבאללה חסן נצראללה. בהודעת אמל נאמר: "למרות החומרה של המקרה והאבדה המכאיבה במותו של חסין ח'ליל… מקצת הקריאות שהושמעו ע"י משתתפי ההלוויה הזועמים כולל קריאות נגד חסן נצראללה משקפות התנהגות של פרטים שיש לגנות בכל פה ושאינן מבטאות את הקשרים העמוקים בין חזבאללה לאמל ואת מעמדו של נצראללה בקרב אנשי אמל ולוחמיה."

גם חזבאללה פרסם הודעה שהאירועים הם מעשים של אנשים בודדים וכי ננקטו צעדים משמעתיים נגד מבצעי הירי: "המעשה ראוי לגינוי ואינו משרת את חזבאללה."

%d בלוגרים אהבו את זה: